6 października rusza trasa koncertowa z okazji jesieni i X lecia istnienia zespołu "Strachy Na Lachy".
Strachy na lachy w Wadowicach

6 października rusza trasa koncertowa z okazji jesieni i X lecia istnienia zespołu "Strachy Na Lachy". Wadowice znalazły się na trasie zespołu: 22 października o godzinie 19.00 odbędzie się wyjątkowy koncert Grabaża i spółki.

Strachy Na Lachy to formacja stworzona przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza w 2002 roku. Zespół na początku znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, jednak po ich pierwszym koncercie w Legnicy zespół zmienił nazwę na Grabaż i Strachy na Lachy i w składzie Grabaż, Kozak, Longin i Maniek ruszył w pierwszą trasę koncertową.

Po niej do zespołu dołączyli Kuzyn oraz Anem, a sam zespół zmienił nazwę na Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy. Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Strachy na Lachy. Na początku września 2005 decyzją lidera z nazwy zostaje usunięte słowo Grabaż i zespół otrzymuje nazwę Strachy na Lachy. Utwór "Dzień dobry kocham cię" zajmuje drugie miejsce w ankiecie słuchaczy "Programu Alternatywnego", jako przebój 2005 roku. Album "Piła Tango" jest wśród 5 najlepszych polskich płyt.

W tym samym roku Grabaż zostaje nominowany do "Paszportu Polityki" oraz zostaje laureatem "Złotego Dzioba" wg Tygodnika Wprost za najlepsze teksty piosenek. Przez najbliższe 12 miesięcy Polskę ogarnia "strachomania". Wielkimi hitami stają się kolejne single z płyty: "Piła Tango", "Moralne salto" i "Jedna taka szansa na 100", które z wielotygodniowym powodzeniem okupują listy przebojów i playlisty stacji radiowych.

Największe przeboje tego zespołu już wkrótce będzie można usłyszeć na koncercie w Wadowickim Centrum Kultury.

Strachy Na Lachy - "Dzień dobry kocham Cię":


Koncert "Strachy Na Lachy"
22 października 2011 r., godzina 19:00
Sala teatralna WCK

Bilety są do nabycia w sekretariacie WCK w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu).

(MG)
(zdjęcia: Sławomir Nakoneczny)
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 wyrocznia 2011-09-29 12:26
bardziej na czasie była by ta
http://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0&feature=related
Cytować
+3 #2 A. 2011-09-29 13:56
Super! Zapowiada się ciekawa muzycznie jesień w Wado.
Cytować
0 #3 wideks 2021-01-29 08:56
Patrzcie tutaj - empikbilety.pl/ wydarzenie/stra chy-na-lachy-7/ pazdziernik-202 0 Ktoś z Was się wybiera? Liczymy, że to się normalnie odbędzie. Sporo czasu pozostało. Chyba każdemu, kto chodził na koncerty, brakuje takich klimatów. Oby tylko one jak najszybciej wróciły.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.