W poniedziałkowy wieczór (26.09) na sali kameralnej Wadowckiego Centum Kultury zebrało się prawie 150
Teatr w Wadowicach to strzał w dziesiątkę

W poniedziałkowy wieczór (26.09) na sali kameralnej Wadowckiego Centum Kultury zebrało się prawie 150 osób zaciekawionych tajemniczą postacią Ampucia...

A wszystko za sprawą nowego projektu teatralnego Wadowickiego Centrum Kultutry i Stowarzyszenia Grupa PRÓG, który rozpoczął się spektaklem "Ampuć, czyli zoologia fantastyczna" w wykonaniu Teatru Mumerus z Krakowa.

Organizatorzy postarali się, aby dobrze znana wszystkim sala kameralna przerodziła się w prawdziwy teatr – wszystkich widzów pozytywnie zaskoczyła ta metamorfoza. Dzięki nowej aranżacji przestrzeni Wadowiczanie mogli poczuć się tego wieczoru jak widzowie Teatru przez duże "T". Co najważniejsze – spektakl w wykonaniu Teatru Mumerus okazał się strzałem w dziesiątkę! 

Było to niezwykłe połączenie formy onomatopeicznego wykładu, opartego na tekście Jana Gondowicza "Zoologia fantastyczna uzupełniona", minimalistycznej scenografii oraz ciekawych rozwiązań muzycznych. Całość przepełniona była niebanalnym humorem i ciekawymi formami: od teatru przedmiotu poprzez teatr ruchu do teatru dramatycznego. Spontaniczne reakcje publiczności i długie owacje świadczą o sukcesie aktorów(Anna Lenczewska, Robert Żurek oraz muzyka Michał Braszak) i reżysera - Wiesława Hołdysa.

Było to pierwsze spotkanie w ramach powstającego w naszym mieście teatru repertuarowego. Organizatorzy zapewniają, że wrażeń będzie jeszcze więcej.

"Każdego miesiąca pragniemy zapraszać najlepsze, najciekawsze i najbardziej interesujące spektakle, nie tylko z wielkich teatrów i dużych miast, ale również z mniejszych, alternatywnych ośrodków" - mówią "Progowcy".

Dla wadowickiej publiczności to duża nowość, jednak swoją liczną obecnością mieszkańcy dali dowód, że tego typu wydarzenia mogą cieszyć się popularnością nie tylko w dużych miastach. Co więcej, Wadowiczanie mogą stać się także współtwórcami teatralnych wydarzeń.

Wadowickie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Grupa PRÓG mają dodatkową propozycję dla wszystkich miłośników teatru – każdy może zostać autorem nazwy tego projektu. Zwycięzca otrzyma roczny karnet wolnego wstępu na wszystkie spektakle zapraszanych teatrów, a także otrzyma bezpłatne wejściówki na przedstawienia towarzyszące Wadowickim Spotkaniom Teatralnym "ZGRAJA" oraz do Kina Centrum!

Swoje propozycje można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 września 2011 r. W tytule wiadomości należy wpisać „Wadowicki repertuar teatralny”, natomiast w jej treści swoją propozycję, imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Wszystkie propozycje pojawią się na stronie Wadowickiego Centrum Kultury (www.wck.wadowice.pl), po czym drogą internetowego głosowania zostanie wybrany zwycięzca. Zapraszamy do udziału!

(Stowarzyszenie Grupa Próg)

 


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Ania 2011-09-27 18:16
Brawo! Byłam wczoraj, naprawdę świetne widowisko. Cieszę się, że coś w tym kierunku się dzieje w Wadowicach.

Pozdrawiam grupę Próg, tak trzymać!
Cytować
+3 #2 greg 2011-09-27 19:45
A mnie się spodobała nowa widownia, sala teraz inaczej wygląda. Jak w normalnym zawodowym teatrze. Czy na inne spektakle też tak będzie?
Cytować
+4 #3 KK 2011-09-27 20:53
Oby więcej takich inicjatyw !!!
Cytować
+1 #4 g. 2011-09-28 09:54
Byłem... i nie żałuję! Bardzo dobry pomysł, gratuluję!
Cytować
+2 #5 B. 2011-09-28 17:22
Różnica w komentarzach z W24 jest powalajaca.(nie tylko w tym artykule)(co sugeruje potencjał intelektualny czytających).wa żna nowa inicjatywa i komentarze równie ważne.nie bójcie się rownież krytykować, sugerować lub proponować nowe pomysły.przecie rz oni na to czekają:)brawo Wadowiceonline, Wck i Grupa Próg.powiało swierzoscia i inowacja.Wadowi ce mogą być nie tylko wolne mogą być rowniez żywe:)trzymam kciuki za was.a wieczór w teatrze był super czekam na 14paz jak zapowiedzieli może być interesująco:)s zkoda tylko ze polityka ma tyle komentarzy a kultura 4:)no cóż czas przed wyborczy a i w kulturze nie ma czego komentować.choć przyznaje Wck w ostatnim czasie ciekawe rzeczy proponuje.
Cytować
+1 #6 m. 2011-09-28 18:20
Cytuję B.:
Różnica w komentarzach z W24 jest powalajaca.(nie tylko w tym artykule)(co sugeruje potencjał intelektualny czytających).ważna nowa inicjatywa i komentarze równie ważne.nie bójcie się rownież krytykować, sugerować lub proponować nowe pomysły.przecierz oni na to czekają:)brawo Wadowiceonline, Wck i Grupa Próg.powiało swierzoscia i inowacja.Wadowice mogą być nie tylko wolne mogą być rowniez żywe:)trzymam kciuki za was.a wieczór w teatrze był super czekam na 14paz jak zapowiedzieli może być interesująco:)szkoda tylko ze polityka ma tyle komentarzy a kultura 4:)no cóż czas przed wyborczy a i w kulturze nie ma czego komentować.choć przyznaje Wck w ostatnim czasie ciekawe rzeczy proponuje.


wck zawsze prężnie działał. nie można się do ich działalności przyczepić z żadnej strony. powinni dostawać większy budżet byłoby jeszcze ciekawiej. ale i tak w porównaniu z innymi miastami u nas jest wypas.
Cytować
0 #7 OBEC 2011-09-28 20:30
Cytuję m.:

wck zawsze prężnie działał. nie można się do ich działalności przyczepić z żadnej strony. powinni dostawać większy budżet byłoby jeszcze ciekawiej. ale i tak w porównaniu z innymi miastami u nas jest wypas.


nie przesadzaj z tym "zawsze prężnym" działaniem wck bo to trochę śmieszne jest... prężne działanie to masz tu - http://www.kultura.andrychow.eu/program.htm
Cytować
0 #8 greg 2011-09-29 15:27
Cytuję OBEC:
Cytuję m.:

wck zawsze prężnie działał. nie można się do ich działalności przyczepić z żadnej strony. powinni dostawać większy budżet byłoby jeszcze ciekawiej. ale i tak w porównaniu z innymi miastami u nas jest wypas.


nie przesadzaj z tym "zawsze prężnym" działaniem wck bo to trochę śmieszne jest... prężne działanie to masz tu - http://www.kultura.andrychow.eu/program.htm

NO zobaczyłem i co? Dożynki - super działanie kultralne, a koncert orkiestr dętych gdyby był w Wadowicach to pierwszy byłbyś żeby się naśmiewać, wystarczy że poczytasz komentarze po imprezach na których orkiestra z Kleczy albo Choczni grała. Cudze chwalicie ... Tam też jest ok, ale u nas idzie to dobrze i jak dla mnie w innym, lepszym kierunku, mniej festynowo. Zresztą jak widać wadowiczan więcej interesuje wątpliwej jakości polityka niż kultura. Vide komentarze. A frekwencja na środowych seansach. Jestem tam bardzo często i byłem też wczoraj i co - może 60 osób, a film świetny, choć nie wszystkim się podobał, bo kilka osób wyszło. Dużo możnaby pisać. Jednak starałbym się bronić wck, bo mieszkam blisko i bywam w miarę często, więc widzę co się tu dzieje. Byłem też w poniedziałek na spektaklu rewelacja, czekam na kolejne.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.