Przy Galerii Sztuki "Bałysówka" już po raz drugi zorganizowano święto gminy Tomice „Tomickie Bały
Majówka przy Bałysówce.

Przy Galerii Sztuki "Bałysówka" już po raz drugi zorganizowano święto gminy Tomice „Tomickie Bałysowanie” połączone ze 150-leciem zabytkowego domu przy ulicy Świętego Jakuba 2. Było coś zarówno dla ducha jak i ciała...

W ubiegłym roku po raz pierwszy przy Galerii Sztuki „Bałysówka” zostało zorganizowane święto gminy Tomice „Tomickie Bałysowanie” połączone ze 150-leciem zabytkowego domu przy ulicy Świętego Jakuba 2. W niedzielę (30.04) mieszkańcy  gminy Tomice zostali zaproszeni przez wójta, Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Galerię Sztuki „Bałysówka” oraz Koła Gospodyń Wiejskich na wspólne świętowanie w ramach „Majowego Bałysowania”.

Podczas „Majowego Bałysowania” tłumnie przybyłym mieszkańcom i gościom zaprezentowały się zespoły z gminy. Najpierw na scenie pojawiła Agnieszka Sienkiewicz oraz prowadzone przez nią zespoły „Galeria Artystyczna” oraz teatrzyk „Trele-Morele”, Wszystkie występujące dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez wójta Witolda Grabowskiego. Kolejnymi zespołami, które zaśpiewały na tomickiej majówce były zespoły śpiewacze działające przy Kołach Gospodyń Wiejskich: Biesiada z Tomic, Woźniczanki z Woźnik oraz Radoczanki z Radoczy.

W przerwie pomiędzy występami właścicielka Galerii Sztuki „Bałysówka” Mira Sabatowicz przedstawiła wszystkich artystów, którzy przyczynili się do powstania tegorocznej wystawy „Moja przestrzeń”, której wernisaż odbył się podczas niedzielnego święta. Autorami prac byli: Andrzej Filipiec, Grzegorz Giermek, Zbigniewa Jurczak, Maria Koman, Marek Łasak, Grażyna Obersztyn, Józef Ogiegło, Jan Bednarz, Rafał Lenart, Irena Lurie-Chudy, Tadeusz Maj, Ireneusz Młynarczyk, Mira Sabatowicz, Zbigniew Zając Cortez, Nina Ramza, Elżbieta Siwek, Andrzej Zieliński, Zofia Wróbel i Roman Wróbel.

„Moja przestrzeń” to wystawa prac artystów, dla których tradycyjne malarstwo jest wciąż intrygujące i fascynujące. Udowadniają oni, że malarstwo jest nadal aktualną sztuką wizualną i jest w zasadzie nie do zastąpienia. Wybrane prace prezentują szerokie spektrum współczesnego malarstwa. Twórczy szukają swojej przestrzeni w pięknie naszej Ziemi, w kosmosie, a także w zakamarkach swojej duszy. Trzeba budować w sobie przestrzeń, w której marzenia rodzą się i spełniają — podkreśliła Grażyna Obersztyn.

W trakcie „Majowego Bałysowania” przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej podsumowali plener artystyczny, który miał miejsce w gminie Tomice oraz wręczone zostały nagrody w konkursie plastycznym „Moja Wiosna”.

Oczywiście w myśl powiedzenia „coś dla ducha, coś dla ciała” nie mogło zabraknąć poczęstunku, które przygotowały panie ze Stowarzyszenia „Wioski Naszych Marzeń”, w skład którego wchodzą gminne Koła Gospodyń Wiejskich.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.