Jakie zwierzęta zamieszkują krakowskie Zoo i czy z Kopca Kościuszki widać Tatry sprawdzali we wtorek
Dzieciaki zwiedziły Zoo i Kopiec Kościuszki

Jakie zwierzęta zamieszkują krakowskie Zoo i czy z Kopca Kościuszki widać Tatry sprawdzali we wtorek (19.07) młodzi uczestnicy wycieczki zorganizowanej w ramach wakacyjnych propozycji Wadowickiego Centrum Kultury.

Wbrew obawom, że w wyprawie przeszkodzi deszcz, pogoda nie zawiodła i słońca nie brakowało, tym bardziej, że Park Miejski i Lasek Wolski to piękne miejsce sprzyjające odpoczynkowi i spacerom. Zoo, choć mniejsze od tego w Chorzowie czy Wrocławiu, ma bogatą kolekcję podopiecznych o których niezwykle ciekawie opowiadała przewodnik Ewa Ducka. Okazało się, że dzieci też wiele wiedzą o zwierzętach i ich obyczajach, czego dały dowód podczas mini quizu zorganizowanego przez panią przewodnik i w swobodnych rozmowach, jakie się rozwijały podczas zwiedzania. Dla najlepiej odpowiadających były nagrody.

Dzieci mogły zobaczyć pawilony zwierząt nocnych, kopytnych i kotowatych, gdzie zwłaszcza porykiwanie lwa wzbudzało wiele emocji. Jak zawsze najwięcej radości sprawił widok popisujących się małp i odwiedziny w mini zoo. Tam dzieci własnoręcznie mogły nakarmić zwierzęta, pogłaskać je i przyjrzeć się im z bliska.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się aleje z klatkami rozwrzeszczanych papug i innych ptaków, a także spacerujące po alejkach pawie. Szczególną atrakcją na zakończenie zwiedzania było karmienie fok uszatek, które płatając opiekunowi figle rozbawiały publiczność. Oprócz opowiadań przewodniczki, dzieci mogły poznawać oglądane zwierzęta i kolekcje botaniczną ogrodu, czytając umieszczone przy nich tablice informacyjne.

Kolejnym punktem wycieczki był Kopiec Kościuszki, usypany przez Naród Polski w 1823 r. Widok jaki się z niego rozpościera, zwłaszcza przy dobrej pogodzie jaką mieliśmy, zapierał dzieciom dech. Chętni mogli poobserwować odległe obiekty miasta przez teleskopy, a starsi poczytać opisy wystawy o historii fortyfikacji obronnych Krakowa. 

W ramach wstępu na kopiec, można zobaczyć wystawy fotografii z dziejów tego miejsca i ludzi z nim związanych.

(Izabela Karska)
(zdjęcia: Wadowickie Centrum Kultury, Inez Podsadecka)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Inez Podsadecka 2011-07-21 13:00
Bardzo dziękujemy organizatorom za ta wycieczkę było naprawdę świetnie i zwierzęta były piękne można także obejrzeć zdjęcia jakie porobiłam

:lol:
Cytować
+5 #2 normal 2011-07-21 13:21
Nareszcie nie tropem i śladami po....tylko kapitalna wycieczka,która pewnie na długo zapadnie w pamięć jej uczestnikom.Bra wo WCK!
Cytować
+6 #3 Lidzia 2011-07-21 13:33
Nasze WCK zajefajne jest!
Cytować
+5 #4 Tomik 2011-07-21 13:51
Cytuję Lidzia:
Nasze WCK zajefajne jest!


Dokładnie: to jedyna instytucja która coś robi w tym mieście. Pozdrowienia dla całej ekipy!
Cytować
-1 #5 gabi x 2013-05-13 15:43
slicznie :oops: :}
Cytować
-1 #6 gabi x 2013-05-13 15:47
lubie codzić ddddddddddddooo oooooooo zzzzzzzzzzzzzzz zoooooooooooooo oooo
:D :lol: ;-) ;-) 8) :-* :oops: :sad: :o :-x :roll: :sigh:
Cytować
-1 #7 gabi x 2013-05-13 15:48
:D :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.