W Ośrodku Kultury Gminy Tomice zakończyły się trwające przez cały maj i czerwiec warsztaty rzeźby
Rzeźbili w drewnie i glinie

W Ośrodku Kultury Gminy Tomice zakończyły się trwające przez cały maj i czerwiec warsztaty rzeźby w drewnie i glinie. Brało w nich udział 25 osób, których prace moża obejrzeć w galerii Bałysówka w Tomicach.

Uczestnicy projektu podczas 12 godzin zajęć stworzyli prawdziwe arcydzieła z gliny, gipsu oraz drewna. Wysłuchali także ciekawych wykładów na temat sztuki, pracy z gliną oraz drewnem. Zajęcia były okazją do propagowania aktywności twórczej i kreatywności, oraz pobudzenia wyobraźni plastycznej mieszkańców Gminy Tomice.

Warsztaty miały formę typowo manualną rozwijającą wyobraźnię przestrzenną i swobodną kreację uwzględniającą właściwości tworzywa. Udział w warsztatach wzięło 25 osób.

W czwartek (14.07) w Galerii Bałysówka w Tomicach odbył się wernisaż kończący cykl warsztatów. Przybyli na wystawę uczestnicy projektu mogli obejrzeć swoje prace z drewna, wikliny a także z gliny, które uprzednio zostały poddane odpowiedniej obróbce termicznej w piecu do wypalania gliny.

Warsztaty rzeźby przeprowadzono w ramach projektu „Tradycje i rzemiosło w Dolinie Rzeki Skawy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach oś 4 Leader. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. 

Prace uczestników warsztatów podziwiać można w galerii Bałysówka w Tomicach, od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 – 18.00.

 

(MO)
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Grzegorz Łopatecki 2011-07-16 12:37
Bardzo cieszy, że dzieci mogą w bezpośredni sposób obcować ze sztuką. Dużo lepsze to niż ciągłe siedzenie przed komputerem. Oby więcej tak ciekawych akcji w Tomicach :)
Cytować
+2 #2 Jol 2011-07-16 19:40
Cytuję linus:
Bardzo cieszy, że dzieci mogą w bezpośredni sposób obcować ze sztuką. Dużo lepsze to niż ciągłe siedzenie przed komputerem. Oby więcej tak ciekawych akcji w Tomicach :)


Nie inaczej.
Cytować
-5 #3 Wazelina 2011-07-16 23:39
Nie linus tylko lizus bardziej by do Ciebie pasowało
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.