Kto raz był w Lanckoronie  musi tam wrócić. I wraca. W czym tkwi fenomen uśpionej wsi? Kto tu bywał
Lanckorona: letnisko miodem płynące

Kto raz był w Lanckoronie  musi tam wrócić. I wraca. W czym tkwi fenomen uśpionej wsi? Kto tu bywał? Kto się zauroczył? Gdzie spali Wajda, Swinarski, Polony, Szymborska? Jest szansa aby tego się dowiedzieć...

Jesienne wieczory sprzyjają rozmowom i wspominaniu. Małopolski Instytut Teatralny i Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie zapraszają na spotkanie "Letnisko miodem płynące", które odbędzie się w poniedziałek (28.09) o godzinie 18:00 w siedzibie GOK. Spotkanie inspirowane jest działalnością Józefa Lorenza z Lanckorony.

Poznamy szczegóły z przeszłości Lanckorony. Porozmawiamy o letnisku, letnikach, zapomnianych historiach, o aurze sennej wsi, o walorach miejsca, o artystach i inspiracjach. Nasi goście podzielą się z nami swoimi refleksjami, wspomnieniami - informują nas organizatorzy.

Do rozmowy zaproszono Kazimierza Wiśniaka (wybitnego polskiego scenografa, malarza, rysownika i grafika, twórcę "Kuriera Lanckorońskiego", współzałożyciela Piwnicy pod Baranami i Muzeum Zabawek w Karpaczu), dr Krystynę Styrnę Bartkowicz (z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, prezeskę Stowarzyszenia Artystów i Sympatyków Piwnicy Pod Baranami), Zbigniewa Lenika (historyka i uwielbianego przewodnika po Lanckoronie) oraz właścicieli najstarszych pensjonatów w Lanckoronie: Tatianę Bodnar i Roberta Bodnara z Willi Zamek i Alicję Lorenz-Łomnicką z Willi Tadeusz.

Organizatorzy chcą, aby spotkanie było atrakcyjną lekcją lokalnej historii dla dzieci i młodzieży ze szkół z gminy, dla mieszkańców oraz dla turystów zakochanych w Lanckoronie. Grupa młodych specjalistów nie będzie się bała pytać i szukać odpowiedzi. Czy jesteście gotowi na odkurzenie dawno zapomnianych historii?

W ramach spotkania zobaczyć będzie można ekspozycję prac plastycznych, makietę "Lanckorona jutra", wystawę fotografii. Będzie można pobrać także aplikację mobilną „Spacer po Lanckoronie”. Nie zabraknie również prezentacji dotyczącej hodowli pszczół - wielkiej pasji Józefa Lorenza.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego „Architekci naszej rzeczywistości” Fundacji Banku Zachodniego WBK, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.