Galeria Sztuki "Bałysówka" w Tomicach zaprasza do obejrzenia prac artystów związanych wokół tego ni
W "Bałysówce" spojrzeli w lustro

Galeria Sztuki "Bałysówka" w Tomicach zaprasza do obejrzenia prac artystów związanych wokół tego niezwykłego miejsca. W tym roku nosi ona tytuł "Lustro". Wernisaż wystawy przyciągnął prawdziwe tłumy.

W piątek (01.05) w Galerii Sztuki "Bałysówka" odbył się wernisaż kolejnej wystawy artystów związanych wokół tego niezwykłego miejsca. W tym roku nosi ona tytuł "Lustro".

Obraz powstały w lustrze to obraz pozorny i symetryczny. Odwrócony, tylko my spoglądamy na siebie w ten sposób. Inni patrzą na nas bezpośrednio. (..) Symbolika lustra jest bardzo bogata. To życie, przeznaczenie, wróżba, próżność, kruchość, ostrożność. W wierzeniach wielu kultur uważano, że odbicie człowieka w lustrze to siedlisko jego duszy... - wyjaśniła Mira Sabatowicz, właścicielka galerii "Bałysówka".

Każdy, kto w to popołudnie przybył do wyjątkowego miejsca przy ulicy Świętego Jakuba 2, zobaczył odbicie osobowości, wrażliwości estetycznej, wizji świata i bogactwa wyobraźni 26 artystów. Swoje dzieła zaprezentowali: Jan Bednarz, Edward Figlewicz, Andrzej Filipiec, Marcel Gałuszka, Emilia Gąsienica-Setlak, Grzegorz Giermek, Maria Koman, Janina Kurnik, Tadeusz Kurnik (KRAK), Rafał Lenart, Irena Lurie-Chudy, Marek Łasak, Tadeusz Maj, Ireneusz Młynarczyk, Grażyna Obersztyn, Józef Ogiegło, Krzysztof Pływacz, Mira Sabatowicz, Elżbieta Siwek, Joanna Szymańska, Urszula Toczko, Tatiana Tokarczuk, Andrzej Wrona, Roman Wróbel, Zofia Wróbel i Zbigniew Zając-Cortez.

Organizatorzy wystawy zapraszają do odwiedzenia galerii "Bałysówka", by samemu spojrzeć w lustro i sprawdzić co kryje odbicie. Z pewnością pomoże temu także katalog wystawy przygotowała Mira Sabatowicz, a który finansowała gmina Tomice.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-4 #1 poleciał 2015-05-05 20:51
I zobaczyli likwidację układów
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.