To już przedostatnie wydarzenie w ramach tegorocznego Wadowickiego Sezonu Operowo-Baletowego. Tym razem
To przedostania okazja na balet w kinie

To już przedostatnie wydarzenie w ramach tegorocznego Wadowickiego Sezonu Operowo-Baletowego. Tym razem miłośnicy baletu mogą liczyć na bezpośrednią transmisję w jakości HD z Bolshoi Theatre w Moskwie widowiska baletowego Marco spada albo Córka Rozbójnika.

Balet Marco Spada albo Córka Rozbójnika dołączył do repertuaru Bolszoj w listopadzie 2013. Prapremiera przedstawienia odbyła się 1 kwietnia 1857 r. w Operze Paryskiej. Stworzony specjalnie dla Bolszoj przez francuskiego choreografa Pierra Lacotte, imponujący pod względem dramatycznym i technicznym, balet opowiada historię zawadiaki i złodzieja Marco Spady. Grabi on okolicznych mieszkańców tuż pod okiem Gubernatora, ostrożnie ukrywa swoją tożsamość, a w tajemnicy mieszka i wychowuje swoją córkę Angelę. Nieświadoma potajemnych czynów ojca Angela, na zabój zakochana w Księciu Federaci, odkrywa, że nigdy nie będzie mogła go poślubić.

Tradycyjnie już baletowemu wydarzeniu w Kinie Centrum towarzyszyć będą różnorodne atrakcje, co jest możliwe dzięki wsparciu takich firm, jak: Maspex Wadowice, Restauracja Ogrodowa, Restauracja Verona z Lanckorony, Cukiernia Wadowice i Galeria Cafe.

30 marca 2014 (niedziela), godzina 17:00; muzyka: Daniel-François-Esprit Auber, choreografia: Pierre Lacotte; czas trwania: 2 godziny 50 minut, bilety: 40

(JS)
(zdjęcie: Janusz Gawron)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.