Widowiska "90-120-90" oraz "Sex War" ponownie do obejrzenia na deskach Wadowickiego Centrum Kultury i to
Sex War i 90-120-90 znowu na naszych deskach

Widowiska "90-120-90" oraz "Sex War" ponownie do obejrzenia na deskach Wadowickiego Centrum Kultury i to w odświeżonej formie. To dobra alternatywa na weekend.

Wadowicki Teatr, kłaniając się w stronę swoich wiernych widzów, przygotowuje dla nich teatralny weekend. Dzień po dniu, 14 i 15 marca zespół pokaże swoje dwa repertuarowe spektakle. Widowiska "90-120-90" oraz "Sex War" są już wprawdzie znane wadowickiej publiczności, ale zdążyły nabrać nowego sznytu podczas nieprzerwanej pracy zespołu oraz licznych prezentacji w kraju i za granicą.

W piątek 14 marca o godzinie 19:00 zostanie zaprezentowany spektakl "90-120-90", którego podwójna premiera odbyła się niemal rok temu w Wadowicach oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu 29. Theatertage am See w niemieckim Friedrichshafen. Od tej pory prezentowany był m. in. w Łodzi, Tychach czy Rzeszowie, gdzie Teatr PRÓG znalazł się w gronie laureatów międzynarodowego festiwalu "Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor". Spektakl uzyskał także bardzo dobre recenzje w wydawnictwach takich jak: Miesięcznik "Teatr", Magazyn "Teatralia", "Dziennik Teatralny".

Na scenę kameralną Wadowickiego Centrum Kultury powraca też wielokrotnie nagradzany "Sex War", który wszedł ponownie na afisz przy okazji niedawnego występu w Teatrze Witkacego w Zakopanem. Spektakl w swojej formie został zdecydowanie odświeżony. Tematyka i estetyka pozostają niezmienne, ale nie zabraknie humoru, śpiewu i wina – to dobra alternatywa na sobotni wieczór. (15 marca, godzina 21.00)

Jak podkreślają twórcy Teatru PRÓG, każdorazowo i niezmiennie, spektakle grane w Wadowicach są dla nich bardzo istotne. Obecność własnej, stałej publiczności jest dla nich jednocześnie dużym wyzwaniem, jak i powodem do zadowolenia.

Bilety w cenie 10 złotych za spektakl do nabycia w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury.

(JS)
(zdjęcie: Paul Silberberg)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-6 #1 stara 2014-03-07 16:19
ta grupa ma wyrazny przerost amibicji, nie popieram, nie przepadam, nie polecam... az dziwne ze jeszcze istnieje, zal mi tych ludzi
0 #2 Klifo 2014-03-10 16:05
Coś mało komentarzy. Najwyraźniej wadowicki plebs do teatru nie chodzi. No bo przecież ma kręgielnie i ogrodową.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.