Duże święto w Wadowickim Centrum Kultury: SOWA: Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, świetne
Wadowicka SOWA ma już pół roku!

Duże święto w Wadowickim Centrum Kultury: SOWA: Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, świetne miejsce na kulturalnej i edukacyjnej mapie Wadowic, skończyła właśnie pół roku! Przez ten czas odwiedziło je ponad 10 tysięcy osób!

Ależ ten czas leci! 6 grudnia ubiegłego roku odbyło się oficjalnie otwarcie odrestaurowanego dworca kolejowego w Wadowicach jak i uruchomienie w nim Mini Centrum Nauki Kopernik. Wszystko w ramach programu SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności .W czwartek (6.06) w Wadowickim Centrum Kultury duże święto: nowemu miejscu "stuknęło" właśnie pół roku!

Dziś świętujemy, bo nasza SOWA Wadowice skończyła właśnie pół roku!  To było bardzo intensywne sześć miesięcy – naszą strefę odwiedziły aż 10 552 osoby. Bardzo się cieszymy, że tak licznie nas przybywacie i mamy nawet swoich stałych Gości – cieszy się ekipa z SOWA.

SOWA znajduje się na terenie wyremontowanego dworca kolejowego, gdzie oprócz przytulnej poczekalni powstała także Stacja Kultury, czyli kolejna siedziba Wadowickiego Centrum Kultury z salą konferencyjną oraz salą ekspozycyjną. W dalszej perspektywie powstanie tutaj klimatyczna restauracja i kawiarnia wraz ze strefą relaksu.

Tak wyglądało otwarcie SOWA:Co to takiego właściwie ta SOWA? Centrum edukacyjne SOWA zostało stworzone przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik. SOWA składa się z przestrzeni wystawienniczej z 18 nowoczesnymi eksponatami. To właśnie tutaj zwiedzający mogą zmierzyć się m.in.: z logicznymi łamigłówkami, spróbują rysować na piasku, czy sprawdzą jak mogliby wyglądać gdyby ich twarze były idealnie symetryczne. Dodatkowo do dyspozycji zwiedzających jest również Majsternia, czyli przestrzeń swobodnego tworzenia, gdzie każdy bez względu na wiek może spróbować wykonać konkretne zadanie, zgodnie z wcześniej przygotowanym opisem i materiałami. Wszelkie działania, których realizacji podejmą się goście, będą oparte na samodzielnym poszukiwaniu, odkrywaniu i eksperymentowaniu.

Inicjatywa SOWA zakłada rozwój ogólnopolskiej sieci lokalnych centrów nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik. Powstają one w całym kraju. SOWA w Wadowicach jest już 32 Strefą na terenie Polski. Nowopowstały obiekt daje jeszcze więcej możliwości do realizowania działań kulturalnych skupionych na potrzebach lokalnej społeczności. SOWA to idealne miejsce do organizacji wydarzeń edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warto dodać, że wszystkie atrakcje dostępne w wadowickiej strefie są bezpłatne. Zwiedzanie indywidualne nie wymaga wcześniejszej rezerwacji, dla grup zorganizowanych obowiązkowa jest telefoniczna rezerwacja wejścia (530 793 247).

Warto odwiedzić to miejsce z pociechą (i to nawet niejednokrotnie...) chociaż również dorośli znajdą tutaj coś dla siebie

Godziny otwarcia wadowickiej Strefy SOWA:
Poniedziałek: NIECZYNNE
Wtorek - Piątek: 9:00 - 15:00

Więcej informacji i pełna oferta SOWA TUTAJ.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Anka 2024-06-06 09:23
Super sprawa!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.