W Wadowicach rusza siódma, pięciodniowa edycja Junior Jazz Festiwal. To muzyczna uczta dla melomanów,
W Wadowicach rusza pięciodniowy Junior Jazz Festival

W Wadowicach rusza siódma, pięciodniowa edycja Junior Jazz Festiwal. To muzyczna uczta dla melomanów, nie zabraknie przesłuchań, występów, koncertów i jam session.

W środę (5.06) w Wadowicach rusza pięciodniowy Junior Jazz Festival . Konkurs Junior Jazz Festival organizowany jest po raz siódmy i skierowany jest do młodych muzyków grających jazz i gatunki pochodne. Festiwal zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz poznawania jazzu nie tylko przez uczestników konkursu i koncertów, ale i widzów – mieszkańców regionu. W konkursie mogą wziąć udział osoby do 19 roku życia.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w czwartek (6.06) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach. Wydarzeniu będą towarzyszyć również koncerty i jazz session. Zaplanowano je w Galicjance, Parkowej, Hotelu Młyn Jacka oraz w Kaflarni. Festiwal potrwa do niedzieli (9.06).

Pomysłodawcą i dyrektorem Junior Jazz Festival jest Krzysztof Odrobina pedagog i pianista, a także dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wadowicach. Organizatorzy to Fundacja im. Bronisława Chromego, Szkoła Muzyczna Yamaha, PSM I i II stopnia, Miasto Wadowice, Wadowickie Centrum Kultury.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.