Za nami 14. Przegląd Filmów Górskich: maraton aż 10 filmów  tematyce górskiej, wspaniali goście i
Czternasty Przegląd Filmów Górskich za nami

Za nami 14. Przegląd Filmów Górskich: maraton aż 10 filmów  tematyce górskiej, wspaniali goście i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Wszystko to przyciągnęło sporą ilość ludzi gór.

W miniony weekend w Wadowickim Centrum Kultury już po raz 14 odbył się Przegląd Filmów Górskich. Zaprezentowano jedenaście filmów związanych z tematyką górską i sportową. Wśród prelegentów pojawili się Adam Bielecki, Bartosz Malinowski, Roman Kwaśny, Kornel Miszczak, Kamila Kielar,  Szymon Makuch, Adrian Dmoch i Piotr  Krzyżowski.

Wydarzenie rozpoczęło się od nocnego Rajdu z Kocierza na Potrójną wspólnie z Watahą Psie Ego i Wichrami Beskidu. Podczas dwóch dni przeglądu uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko wziąć udział w maratonie filmowym i ciekawych spotkaniach z podróżnikami, ale także zapoznać się z ofertą wystawców takich jak ProClimbing, Broad Peak, Good Sport, Góry Online czy PsieEGo.

Podczas przeglądu dzięki uprzejmości Fundacji Himalaizmu Polskiego można było obejrzeć wystawę „Pierwsza wyprawa zimowa K2 1987- 1988 w fotografiach Andrzeja Zawady oraz pozostałych uczestników wyprawy”.

Organizatorzy Przeglądu zadbali także o dodatkowe atrakcje takie, jak konkurs na najlepsze górskie zdjęcie, wymiana książek górskich czy konkurs na nazwę Przeglądu Filmów Górskich.

Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie wydarzeniem oraz fakt, że mamy już stałą publiczność, która co roku do nas wraca. Wkładamy w organizację Przeglądu bardzo dużo pracy, a przede wszystkim serce i to procentuje. Nic nie sprawia nam większej radości i nie daje motywacji do tworzenia wadowickiego Święta Gór niż zadowolona publiczność! – podkreśla organizatorka wydarzenia Tamara Wiecheć.

Przegląd Filmów Górskich co roku spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem, a uczestnicy wydarzenia zjeżdżają się z całej Polski, aby móc wziąć w nim udział.

Organizatorzy zapowiadają, że kolejna (15 już edycja!) ze względu na okrągłą rocznicę będzie wydarzeniem szczególnym.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.