Na wadowickim trwa budowa lodowiska. Otwarcie zaplanowano w Mikołaja. Niektórzy martwią się, czy w ty
Na rynku powstaje lodowisko. A co z tegorocznym jarmarkiem świątecznym w tym miejscu?

Na wadowickim trwa budowa lodowiska. Otwarcie zaplanowano w Mikołaja. Niektórzy martwią się, czy w tym roku z tego powodu odbędzie się tradycyjny od kilku lat jarmark świąteczny w tym miejscu.

Tydzień temu  burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę z właścicielem Galicjanki Witoldem Kolasą, którego firma sportive.pl zamontuje i poprowadzi w centrum miasta lodowisko. We wtorek (28.11) rozpoczęła się jego budowa na placu Jana Pawła II. Lodowisko, o ile pozwoli pogoda,  będzie funkcjonować od 6 grudnia do końca lutego, otwarte będzie od poniedziałku do niedzieli i w święta w godzinach od 8:00 do 22:00. Ceny? Wejście do strefy lodowiska (bez limitu czasowego, do czasu opuszczenia strefy) będzie kosztować 15 złotych za bilet normalny i 10 złotych za ulgowy uczniów i studentów do 26 roku życia, emerytów, rencistów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Wadowickiej Karty Seniora. Będą też darmowe poniedziałki (do 15:00 za wyjątkiem świąt) dla wszystkich mieszkańców oraz darmowy WF dla wszystkich uczniów szkół średnich i podstawowych z gminy Wadowice.

Wymiary tafli to 18 na 25 metrów na specjalnym podeście nieingerującym w podłoże. Obok będzie też strefa gastronomiczna, wypożyczalnia łyżew, kasków, chodzików do nauki jazdy, suszarki oraz ostrzałki.

Dodatkowymi atrakcjami będą cykliczne spotkania i darmowe lekcje jazdy na łyżwach, dla tych co jeszcze nie mieli ich nigdy na nogach. W okresie świątecznym zorganizujemy animacje tematyczne. Będzie też karnawał z przebraniami i muzyką dla najmłodszych, imprezy i treningi sportowe z wadowickimi klubami. Planujemy również zorganizować amatorską ligę hokeja na lodzie – informuje Witold Kolasa.

Tymczasem sporo mieszkańców martwi się, czy ze względu na lodowisko, które zajmie sporą część placu, w tym roku odbędzie się tradycyjny od kilku lat jarmark świąteczny w tym miejscu. Urząd Miejski w Wadowicach uspokaja i informuje, że jarmark zaplanowano na rynku od 15 do 23 grudnia. Miejsca jest tutaj sporo więc nie zabraknie go też również dla domków handlowych.

Jak co roku będzie można więc kupić rękodzieła, zabawki, prezenty, miody, słodkie pierniki, tradycyjne wyroby i wędliny, domowe wypieki od prawdziwych gospodyń, kiszone żurki i barszczyki, różnorakie wina, konfitury, słodycze i gorące oscypki.  Nie zabraknie też lubianej Wigilii u Wojtyłów.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Sata 2023-11-29 20:03
A jak burmistrz wybrał tą firmę, przecież w Pkd mają tylko prowadzenie gastronomi a nie mają kodu PKD na obiekty sportowe???
Cytować
+1 #2 Sata 2023-11-29 20:22
Ojj panie trza to zgłosić naczelnikowi US. q
Cytować
+1 #3 mika 2023-11-29 22:27
a plebanowi nie bedzie przeszkadzal halas oraz muzyka.zamiast na ofiare i msze pojdziemy na lodowisko.super .
Cytować
+2 #4 Kris 2023-11-30 11:11
Cytuję Sata:
A jak burmistrz wybrał tą firmę, przecież w Pkd mają tylko prowadzenie gastronomi a nie mają kodu PKD na obiekty sportowe???

93.11.Z - Działalność obiektów sportowych
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.