W Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbędzie się koncert „Muzyka z czasów Marcina Wadowity” na
Muzyka z czasów Marcina Wadowity zabrzmi w bazylice

W Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbędzie się koncert „Muzyka z czasów Marcina Wadowity” na którym usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak Mikołaj Gomółka, Mikołaj Zieleński, Franciszek Lilius, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński.

W ramach przygotowań do 700-lecia Wadowic Fundacja Kulturalny Szlak przy współpracy z Parafia Ofiarowania NMP w Wadowicach i Wadowickim Centrum Kultury, zaprasza na wyjątkowy koncert zatytułowany „Muzyka z czasów Marcina Wadowity” (1567-1641), poświęcony postaci wadowiczanina, księdza, teologa, pisarza religijnego, profesora, wicekanclerza i dziekana Wydziału Teologii Akademii Krakowskiej.

Marcin Wadowita, a właściwie Marcin Kępka, znany też jako Vadovius lub Campius, to wybitna postać, teolog na dworze Wazów. Koncert nawiąże w swym repertuarze do czasów Marcina Wadowity, ukazując życie muzyczne na dworze Wazów, również na tle muzyki kwitnącej w Rzeczpospolitej na przełomie renesansu i baroku.

Podczas koncertu usłyszymy muzykę takich kompozytorów jak: Mikołaj Gomółka, Mikołaj Zieleński, Franciszek Lilius, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński. Mamy nadzieję, że koncert przypomni historię wielkiego Wadowiczanina, a samo miasto jako ważne miejsce na kulturalnej mapie Małopolski przed wiekami i dzisiaj – informują organizatorzy.

Koncert odbędzie się  w sobotę 10 czerwca o godzinie 19:00 w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. Wystąpią: Katarzyna Wiwer — sopran, Andrzej Zawisza — bas, Agnieszka Krawczyk — skrzypce barokowe, Paulina Woś — skrzypce barokowe oraz Artur Szczerbinin — pozytyw.

Wstęp wolny!

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.