7 października w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się otwarcie dorocznej wystawy malars
Drukuj
Wernisaż wystawy "Egzotycznie" w Kalwarii

7 października w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się otwarcie dorocznej wystawy malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej wa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej "Egzotycznie".

Wystawa jest wynikiem refleksji dotyczących tego czym dla współczesnego człowieka jest egzotyczność: w przyrodzie, architekturze, ubiorze, zachowaniu. Co nas dzisiaj szokuje, a co już dawno spowszedniało? Jaki jest nasz stosunek do tego co obce, dziwne, zaskakujące, niecodzienne... Powstałe obrazy są - w zamyśle ich twórców - zachwytem nad różnorodnością naszej planety, różnorodnością kultury jej mieszkańców, zwyczajów, przyrody.


Prezentowana wystawa była wcześniej pokazywana w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie oraz w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, w ramach wystaw tematycznych, organizowanych z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Stowarzyszenia.

Swoją twórczość zaprezentują: Maria Baster-Grząślewicz, Janina Gądek, Halina Gołębiowska-Kęsek,  Ewa Kapturska, Maria Mircea, Jadwiga Poradowska-Musiał, Danuta Siedlecka-Sułek, Krystyna Siedlecka-Szwarnóg, Ilona Słuszkiewicz-Piniakowska, Grażyna Sobierajska Maria Sularz, Małgorzata Zawadzka.
                            
Wystawa otwarta będzie do końca listopada w godzinach pracy CKSiT.

Stowarzyszenie Plastyków Ziemi Krakowskiej  działa od 1981 roku, skupiając  ludzi różnych profesji, dla których sztuka jest ważną potrzebą życia. W 2016 roku za swoją bogatą  działalność na rzecz kultury SPZK zostało uhonorowane przez Prezydenta Miasta Krakowa  odznaką Honoris Gratia.  Wielu spośród członków  Stowarzyszenia dopracowało się własnego stylu wypowiedzi artystycznej a ich prace prezentowane były  na licznych wystawach malarskich i festiwalach sztuki o zasięgu ogólnopolskim a nawet międzynarodowym.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy z Martą Bizoń i zbiórką dla Oliwierka

Kaplica w Bachowicach jak nowa

Popołudnie z Bachem i Vivaldim na Karmelu

Kościół św. Piotra w Wadowicach będzie miał nowe organy. Zobaczcie, jak będą wyglądały

Papieskie muzeum zaprasza na widowisko multimedialne „Oblicze"