Październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspomina się  rocznice związane z papieżem:
Miesiąc papieski w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspomina się  rocznice związane z papieżem: jego wybór na następcę świętego Piotra oraz inaugurację pontyfikatu. W związku z tym, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na „Miesiąc papieski”.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Małopolski, z której pochodził papież Polak i której patronem jest od 2020 roku. Od 1 do 31 października 2022 roku osoby urodzone lub mieszkające na terenie Województwa Małopolskiego, a także grupy parafialne działające przy małopolskich parafiach oraz stowarzyszenia i organizacje mające siedzibę w Województwie Małopolskim, których działalność statutowa ma na celu upamiętnianie dziedzictwa Jana Pawła II, mogą zakupić specjalny bilet wstępu do Muzeum w atrakcyjnej cenie – zgodnie z poniższym cennikiem:

Bilet normalny – 20 złotych od osoby;
Bilet ulgowy – 13złotych  od osoby;
Bilet normalny z audioprzewodnikiem – 26 złotych  od osoby;
Bilet ulgowy z audioprzewodnikiem  – 19 złotych od osoby;
Bilet normalny z przewodnikiem – 29 złotych  od osoby;
Bilet ulgowy z przewodnikiem – 23 złotych  od osoby;
Bilet normalny grupowy z audioprzewodnikiem – 16 złotych  od osoby;
Bilet ulgowy grupowy z audioprzewodnikiem – 9  złotych  od osoby;
Bilet normalny grupowy z przewodnikiem – 25  złotych  od osoby;
Bilet ulgowy grupowy z przewodnikiem – 18  złotych  od osoby.

W „Miesiącu papieskim” muzeum szczególną ofertę kieruje do grup zorganizowanych, parafialnych oraz do stowarzyszeń i organizacji odpowiedzialnych za dziedzictwo św. Jana Pawła II w Małopolsce. Grupy takie, oprócz specjalnej oferty na zwiedzanie wystawy stałej, w cenie biletu wstępu do muzeum mogą także zamówić projekcję wartościowego filmu. W celu uzyskania informacji o liście dostępnych tytułów, jak również możliwości zorganizowania przez placówkę pokazu filmowego, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie przez grupę drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy również skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej w formie warsztatów muzealnych, na które obowiązuje oddzielny cennik. Propozycja tematów warsztatów muzealnych dostępna jest w zakładce warsztaty.  Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do budowania tożsamości i wspólnoty Małopolan oraz będzie wezwaniem do wzięcia odpowiedzialności za pamięć i dziedzictwo Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski – zachęca Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+13 #1 ale jaja 2022-09-20 16:03
za czasów poprzednika mieszkańcy miasta mieli wejście do muzeum za darmo !!! Warto pamiętać !!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.