Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się radnym sejmiku i przewodniczącym Komisj
Wyjątkowe dzieła o Mikołaju Zebrzydowskim. Władze Kalwarii dziękują radnemu

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się radnym sejmiku i przewodniczącym Komisji Kultury Rafałem Stuglikiem.  Spotkanie  było okazją do podziękowań za pomoc  w realizacji projektu „2020 rok Mikołaja Zebrzydowskiego”:  wykonano monografie, medal i film.

Miłym akcentem spotkania, było wręczenie radnemu przez rzez włodarza okolicznościowego srebrnego medalu z wizerunkiem Mikołaja Zebrzydowskiego. Wspomniany medal to całkowity unikat: ukazał się w nakładzie 30 sztuk. Przekazano również inne materiały promocyjne z projektu.

Nie udałoby się tego projektu w takiej formie zrealizować gdyby nie pomoc i wsparcie Pana radnego Rafała Stuglika. To właśnie jemu chcieliśmy bardzo podziękować za zaangażowanie się w ten projekt – mówi Tomasz Baluś z Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przypomnijmy, że gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach projektu „2020 rok Mikołaja Zebrzydowskiego” otrzymała dotację w wysokości 50 tysięcy złotych  z województwa małopolskiego. Dla miasta 2020 rok był wyjątkowym czasem. 17 czerwca 2020 upłynęło  400 lat od śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego – fundatora „Polskiej Jerozolimy” założyciela miasta Kalwaria Zebrzydowska.

W roku jubileuszowym dzięki wspólnemu projektowi gminy Kalwaria Zebrzydowska i województwa małopolskiego udało się przypomnieć postać Mikołaja Zebrzydowskiego.

  • Wykonano kopię medalu Mikołaja Zebrzydowskiego z 1601 roku – wybito łącznie 480 sztuk medali, 450 – mosiężnych i 30 srebrnych. Medale trafiły do mieszkańców i turystów.
  • Opracowano Monografię  Mikołaja Zebrzydowskiego – wydano 1 100 sztuk  książki, które trafiły do mieszkańców i turystów. Autorami publikacji byli naukowcy: s. dr Elżbieta Wróbel,  dr. Tomasz Graff i dr. Bartłomiej Wołyniec.
  • Zrealizowano film „Polska Jerozolima” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Joanny Zając - przygotowano 1 560 sztuk płyt DVD z zapisem filmu. Prowadzono szeroką promocje medialną w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Płyty z filmem trafiły do mieszkańców i turystów, można go też odebrać w kalwaryjskim magistracie.

Radości z realizacji programu o Mikołaju Zebrzydowskim nie ukrywał Rafał Stuglik 

„Spotkanie było znakomitą okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy i omówienie planów na przyszłość. Cieszę się, że kalwaryjski samorząd łączy troskę o pamięć historyczną z nowoczesnym rozwojem miasta. Jestem dumny, że samorząd wojewódzki wsparł finansowo tak piękne dzieła. Wszystkie opracowania ukazujące niezwykły dorobek Mikołaja Zebrzydowskiego zasługują na szacunek – podsumował radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Ja 2021-01-19 11:11
Dlaczego Wadowic nie odśnieżają? !!!!!!!
Cytować
0 #2 Prawda 2021-01-19 11:48
Cytat:
Dlaczego Wadowic nie odśnieżają? !!!!!!!
Pytanie które jest ostatnio na czasie a odpowiedź taka prosta.
Wadowic nie ma są ciulowice .
8k cwoków wybrało ciula z łączan który nawet nie zna topografii miasta .
W necie jest trolling hejt siejący dezinformacje żeby zatuszować nieudolność

https://www.facebook.com/people/Mateusz-Kap%C5%82an/100059534435079

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka

Zresztą najlepiej pytać na profilu ciula z łączan ale z tego co widać jak mu ktoś prawdę pisze to nastaje cisza
Cytować
+2 #3 Ania 2021-01-19 12:20
Spółdzielnia mieszkaniowa Wadowice problemu nie widzi?!
Cytować
-4 #4 jbrynkus 2021-01-19 16:54
gdzie można dostać/kupić monografię o Zebrzydowskim??
Cytować
-2 #5 25OH 2021-01-22 09:02
Dziwna ta ostatnio widziana moda, lub trend. Noszenie jakiś szmacianych zakryć na twarzy. O co to chodzi? czy jest aż takie zapylenie w powietrzu? Co to za moda? Chodzę po ulicach i widzę szał na to coś?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.