W tym roku  Kalwaria Zebrzydowska decyzją Stolicy Apostolskiej została jednym z nielicznych miast, kt
Kalwaria Zebrzydowska doczekała się okolicznościowego numizmatu

W tym roku  Kalwaria Zebrzydowska decyzją Stolicy Apostolskiej została jednym z nielicznych miast, których patronem jest Jan Paweł II.  Z tej wyjątkowej okazji został wykonany numizmat.

Numizmat  przedstawia na awersie papieża  z dewizą „ŚW. JAN PAWEŁ II – PATRON KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ”  oraz na rewersie herb papieski i herb miasta z cytatem „W ROKU JUBILEUSZU 100 URODZIN KAROLA WOJTYŁY 1920 – 2020”. Emitentem numizmatu jest Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ten wyjątkowy numizmat zajmuje centralne miejsce w etui ozdobionym fotografiami papieskimi z wizyt w Kalwarii Zebrzydowskiej, zawiera też tłumaczenie dekretu wydanego przez Kongregację do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z okazji nadania Patrona oraz słowo burmistrza z okazji tego wyjątkowego wydarzenia.

Święty Jan Paweł II był i jest dla Polaków przewodnikiem i nauczycielem. Pamięć o Nim to nie tylko wyraz patriotyzmu, ale przede wszystkim idea oparcia się na trwałych wartościach wynikających z Ewangelii. Niech Papież Polak - Święty Jan Paweł II, patron Kalwarii Zebrzydowskiej, wspiera nas w czynieniu dobra wzajemnego oraz na rzecz naszej Małej Ojczyzny – mówi burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Emitowany numizmat będzie ciekawym uzupełnieniem zbiorów dla kolekcjonerów, a także niecodzienną pamiątką dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej, dla których papież Polak zajmuje szczególne miejsce w sercu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.