Znamy już artystów, którzy 18 października wystapią na wadowickim rynku w koncercie z okazji 100 roc
Znamy już artystów, którzy wystąpią na koncercie z okazji 100-lecia urodzin papieża

Znamy już artystów, którzy 18 października wystapią na wadowickim rynku w koncercie z okazji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Wydarzenie organizowane przez TVP, gminę oraz papieskie muzeum miało odbyć się w maju. Na przeszkodzie stanął koronawirus.

Z powodu epidemii koronawirusa, Wadowice odwołały Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zaplanowane na maj z okazji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Przypomnimy, że zaplanowano duży koncert z TVP, spotkanie z ojcem Adamem Szustakiem, spektakl „Antygona” na wadowickim rynku, zjazd szkół z całej Polski, koncert orkiestr dętych, zawody sportowe, koncert Chóru Wadowiczan, biesiadę i wiele innych wydarzeń kulturalno-sportowych, w których miało wziąć udział tysiące osób w tym oficjalne delegacje i młodzież z naszych miast partnerskich.

Zamiast dużego koncertu,  Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II wspólnie z Telewizją Polską zorganizowały widowisko muzyczne w placówce oraz w kościele świętego Piotra Apostoła: widowisko "Urodziłem się w Wadowicach" nagrano bez udziału publiczności i pokazano w maju w pierwszym programie TVP. Wystapili w nim   gwiazdy polskiej estrady, m.in. Janusz Radek, Katarzyna Moś, Maciej Miecznikowski, Ania Wyszkoni, bracia Golcowie oraz Halina Młynkowa.

Wadowice jednak wróciły do pomysłu organizacji koncertu. Wydarzenie organizowane wspólnie przez gminę, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i Telewizją Polską odbędzie się w niedzielę 18 października.

W poniedziałek (28.09) poznaliśmy artystów, którzy na nim wystąpią. Narratorem widowiska będzie Artur Żmijewski, a zaśpiewają GOLEC UORKIESTRA, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Janusz Radek, ARKA NOEGO OFFICIAL, Mała Armia Janosika oraz Śpiewająca Siostra Cristina z The Voice Italia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+27 #1 homo sapiens 2020-09-28 12:41
No to pięknie. W kwietniu nie dało się zorganizować imprez, bo był koronawirus. Dzisiaj, kiedy bijemy wszelkie rekordy zachorowalności zwłaszcza w Wadowicach - wszystko można . Ja tego nie rozumiem! Muzeum też bogactwem kipi, do gminy wyciąga rękę - a tu nagle współorganizuje koncert. Cos mi w tej informacji nie gra. Ile w tym wszystkim populizmu, sarkazmu, nieścisłości, manipulacji, a przede wszystkim drwin z życia i rozrzutności...
Cytować
+5 #2 degollado 2020-09-28 15:07
Marcial Degollado się kłania wszystkim pobożnym wadowiczanom.
Cytować
+7 #3 Ryba 2020-09-28 15:32
Za tydzień powiat Wadowice będzie zultej strefie po koncercie w czerwonej.
Cytować
-1 #4 Mikele 2020-09-29 08:31
Cytuję Ryba:
Za tydzień powiat Wadowice będzie zultej strefie po koncercie w czerwonej.

Dobsze rze tylko w rzułtej a nie bronzowej albo rurzowej.
A tak serio, jak były jakieś koncerty czy kabaretony, pokazywane przez telewizje, nieważne jakie, to ludzie starali się być w maskach czy przyłbicach, mógłby organizator je dawać wszystkim wchodzącym, zawsze to jakiś minimalny bufor bezpieczeństwa.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.