Pięć nagród oraz siedem wyróżnień: to plon konkursu plastycznego, który był częścią pleneru ma
Nagrody za pasję i talent

Pięć nagród oraz siedem wyróżnień: to plon konkursu plastycznego, który był częścią pleneru malarskiego zorganizowanego pod hasłem „Sztuka nie zna granic” przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Wspólna Sprawa” w Izdebniku i Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Wydarzenie przygotowano w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych powiatu wadowickiego w dziedzinie kultury. Działanie było skierowane do mieszkańców domów pomocy społecznej, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z terenu naszego powiatu oraz powiatów ościennych.

Jak informuje stowarzyszenie „Wspólna Sprawa”, głównym celem pleneru było aktywizowanie społeczne i artystyczne osób starszych i niepełnosprawnych, jak również przeciwdziałanie napiętnowaniu i dyskryminacji osób chorych psychicznie, niepełnosprawnych intelektualnie czy starszych. Z uwagi na sytuację pandemiczną formuła pleneru została dopasowana do obowiązujących przepisów. Uczestnicy otrzymali od organizatorów materiały plastyczne a następnie przygotowywali prace konkursowe w swoich macierzystych placówkach.

Jak podkreślili jurorzy konkursu, uczestnicy w swoich pracach zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, co zaowocowało dwoma pierwszymi, drugim oraz podwójnym trzecim miejscem. Jury przyznało również siedem wyróżnień.

W holu głównym budynku Starostwa Powiatowego w Wadowicach w dniach od 17 do  21 września zorganizowano wystawę prac konkursowych.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.