Seanse kina plenerowego w gminie Tomice cieszą się sporym zainteresowaniem. Sporo widzów ekran pod chm
Drukuj
Seanse kina plenerowego w Radoczy i Woźnikach udane. Wkrótce kolejne

Seanse kina plenerowego w gminie Tomice cieszą się sporym zainteresowaniem. Sporo widzów ekran pod chmurką przyciągnął ł zarówno w Woźnikach jak i Radoczy. Wkróce kolejne projekcje w Witanowicach i Zygodowicach.

Druga tura filmowych seansów tomickiego letniego kina plenerowego miała miejsce w  piątek (31.07)  na boisko sportowym przy szkole podstawowej w Woźnikach, gdzie licznie zgromadzenie miłośnicy kina obejrzeli produkcję „Cudowny chłopak” i dzień później w sobotę (1.08) na placu rekreacyjnym w centrum Radoczy gdzie widzowie zobaczyli “Dla niej wszystko”.

Oba filmy spotkały się z ciepłym przyjęciem odbiorców. Cieszy fakt, że w gminie coraz głośniej jest o plenerowym wydarzeniu, a na seansach pojawiają się widzowie nie tylko z wiosek, które kino gości, ale także tych, gdzie projekcje się już odbyły.

Wejście do kina plenerowego nie wiąże się z żadnymi opłatami, należy spełnić wymogi bezpieczeństwa, posiadać maseczkę, przejść dezynfekcję, a także podpisać stosowne oświadczenie, a później zająć nowy, efektowny leżak i dać się ponieść fabule. Przed wyświetleniem filmu goście otrzymują ulotki promujące Dolinę Karpia, a także oglądają filmu ukazujący jej walory przyrodnicze.

Kino plenerowe organizuje Ośrodek Kultury Gminy Tomice. Podkreślić należy, że organizatorzy są otwarci także na osoby spoza gminy Tomice. Mogą oni korzystać z oferty na takich samych zasadach jak mieszkańcy gminy Tomice.

Kolejne seanse odbędą się przy szkole podstawowej w Witanowicach w piątek 21 sierpnia i na boisku sportowym – placu za kaplicą w Zygodowicach w sobotę 22 sierpnia. Tam widzowie obejrzą „Chatę” i „Labirynt”. Oba filmy zostaną wyświetlone o godzinie 21.00.

Imprezy organizowane w ramach operacji „Letnie Kino Plenerowe w Gminie Tomice – organizacja spotkań filmowych w tym promujących dziedzictwo kulturowe rybołówstwa Doliny Karpia” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

''Na granicy Światów''. To najnowszy tomik wierszy andrychowianina Kazimierza Jończego

Kalwaria Zebrzydowska doczekała się okolicznościowego numizmatu

WCK zaprasza do zwiedzania wystawy Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Na wadowickim rynku koncert w czasach zarazy

Mikołaj Zebrzydowski doczekał się monografii