Wadowickie Kino Centrum inicjuje nowy cykl dla miłośników sezonu operowo-baletowego oraz fanów muzyki
''W poszukiwaniu Chopina'' rozpocznie nowy cykl w wadowickim kinie

Wadowickie Kino Centrum inicjuje nowy cykl dla miłośników sezonu operowo-baletowego oraz fanów muzyki klasycznej. Rozpocznie go dokument „W poszukiwaniu Chopina”.

W niedzielę (9.08) o godzinie 17:00 w wadowickim Kinie Centrum odbędzie się seans wyjątkowego dokumentu „W poszukiwaniu Chopina”. Poznamy tajemnice życia i twórczości polskiego kompozytora. Dowiemy się, kim był człowiek, którego przerażały publiczne występy, który wyjechał ze swej ojczyzny do Paryża i nie dane mu było powrócić. Kim był ten, który rzadko koncertował, a pomimo złego stanu zdrowia skomponował tak potężne i głębokie dzieła? Kim był wreszcie wirtuoz fortepianu, który wyniósł ten instrument na najwyższy piedestał?

Reżyserem filmu jest mający polskie korzenie Brytyjczyk Phil Grabsky, który cztery lata spędził w podróży, szukając prawdy o życiu Chopina - współtwórcy europejskiego romantyzmu, autora blisko 240 utworów, z których znakomitą część natchnął on duchem polskiej muzyki ludowej.

Jak informuje WCK, kolejne odsłony cyklu „Wielcy kompozytorzy” ukażą się jesienią i opowiadać będą o twórczości Beethovena, Mozarta i Haydna.

(AŻ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.