Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wręczył kolejne papieskie medale zasłużonym wadowiczanom. Wśród
Papieskie medale trafiły do kolejnych wadowiczan

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wręczył kolejne papieskie medale zasłużonym wadowiczanom. Wśród osób, które otrzymały taką pamiątkę, znalazł się opisywany niedawno na naszych łamach Roman Antoni Gajczak.

We wtorek (2.06) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wręczył kolejne medale honorowe osobom, które miały szczególny udział w upowszechnianiu ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania św. Jana Pawła II.  Odlane z brązu medale, wybite z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II powędrowały niedawno do kilkudziesięciu osób.

Tym razem włodarz wręczył dwa medale. Pierwszy powędrowały do członkowie wadowickiego koło Polskiego Związku Filatelistów, którzy od 1983 roku wydają datowniki, koperty, karty i znaczki pocztowe, związane z życiem Jana Pawła II. Ostatnia wartościowa pamiątka filatelistów to specjalny okolicznościowy folder w nakładzie 30 sztuk, wydany specjalnie na 100-lecie Urodzin Naszego Świętego.

Drugi z medali otrzymał wadowiczanin Roman Antoni Gajczak, w imieniu którego – ze względu na stan zdrowia – odebrała żona oraz syn.

 

Niedawno na łamach portalu WadowiceOnline.pl przypomnieliśmy sylwetkę tego niezwykłego człowieka: prawnika, pisarza, autora sporej ilości artykułów w Polsce we Francji i USA. Gajczak   przez ponad 30 lat napisał również aż 7 książek, które opisują naszą okolicę, a co warto przypomnieć zwłaszcza w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, każda z nich nawiązuje do sylwetki św. Jana Pawła II: Wadowice miasto rodzinna Jana Pawła II (1986), Sercu najbliższe (1987), Tryptyk Kalwaryjski (1990), Chłopiec z ulicy Kościelnej (1991), Wadowice Miasto Papieskie (1995), Papież jest waszym głosem (1997) oraz Trzy miasta Karola Wojtyły (2010).

Zobacz: Napisał 7 książek o okolicy i papieżu. Warto do nich zaglądnąć
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+16 #1 P. 2020-06-03 15:51
Do tego jest pierwszy. Chłopa jak potrzeba nie ma. Ale do medali pierwszy.
Cytować
+10 #2 Masakra 2020-06-03 17:42
Zero reprezentatywno ści nic a nic omg Co ci ludzie zrobili temu biednemu miasty
Tym Ciuelm :o
To już poprzednik na którego co chwile pewnie płaskie trolle narzekały miał więcej szyku niż ten idiota ze zdj
patola
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.