Muzeum Miejskie oraz Sherlock Wadowice zapraszają w niedzielę (15.09) na grę miejską „Nie samą sł
Gra Miejska „Nie samą służbą wojsko żyje”. Skusicie się?

Muzeum Miejskie oraz Sherlock Wadowice zapraszają w niedzielę (15.09) na grę miejską „Nie samą służbą wojsko żyje”. Wydarzenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, chcących spędzić ciekawe popołudnie i poznać wojsko od nieco innej strony...

Gdzie toczyło się życie towarzyskie oficerów 12 Pułku Piechoty? Jakim oddawali się rozrywkom? Gdzie znajdowała się Wojskowa Spółdzielnia Spożywcza „Świt” i w co można było się w niej zaopatrzyć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas niedzielnej (15.09) gry miejskiej „Nie samą służbą wojsko żyje”, na która zaprasza Muzeum Miejskie oraz Sherlock Wadowice.

Uczestnicy wcielą się w rolę przedwojennych podoficerów 12 Pułku Piechoty i wyruszą na poszukiwanie swojego dowódcy. W drodze, która wiedzie do różnych miejsc związanych z wadowicką „dwunastką”, czekają liczne zagadki i zadania do wykonania. Gra jest podróżą do Wadowic lat 30. XX wieku i poznaniem wojska od jego innej, nieoczywistej strony - życia codziennego, rozrywek kulturalnych i towarzyskich.

Trwająca około 60 minut gra skierowana jest zarówno do młodzieży i dorosłych jak i do chcących spędzić ciekawie popołudnie rodziców z dziećmi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do uczestnictwa w grze można zgłaszać się indywidualnie lub w grupach - zespoły powinny liczyć od dwóch do pięciu osób. Zapisy prowadzone są indywidualnie w biurze Muzeum Miejskiego na Kościelnej 4 lub pod numerem telefonu (33) 873 81 00. Zostały jeszcze wolne miejsca od godziny 15:00 do 16:00.

Gra miejska „Nie samą służbą wojsko żyje” jest kolejnym elementem projektu „Przedwojenne tradycje pułkowe w Wadowicach”, które Muzeum Miejskie w Wadowicach realizuje w ramach programu „Patriotyzm jutra” przy finansowym wsparciu Muzeum Historii Polski.

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.