Śledzicie z zapartym tchem losy bohaterów „Stulecia Winnych”? Uwielbiacie rozwiązywać zagadki kry
Znani pisarze w Wadowicach, czyli wielkie święto książki
artykuł sponsorowany

Śledzicie z zapartym tchem losy bohaterów „Stulecia Winnych”? Uwielbiacie rozwiązywać zagadki kryminalne wspólnie z Eberhardem Mockiem? Jeśli tak, to na tej imprezie nie może was zabraknąć!

W dniach 13-15 czerwca w Wadowicach odbędzie się wielkie święto literatury, a wszystko to za sprawą III edycji „czyTOmanii - Wadowickiego Festiwalu Książki”. Warto więc zarezerwować czas i przygotować „miejsce” na autografy, bowiem nasze miasto ponownie odwiedzą pisarze wielkiego formatu, a wśród nich: Ałbena Grabowska i Marek Krajewski.

Organizatorem imprezy jest Wadowicka Biblioteka Publiczna. Podczas trzydniowego święta książki zorganizowane zostaną ciekawe spotkania autorskie oraz drukarskie i kaligraficzne warsztaty dla dzieci. Festiwal będzie niepowtarzalną okazją by „oko w oko” porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, nabyć książkę z pamiątkowym wpisem czy zrobić zdjęcie z ulubionym autorem. Taka okazja z pewnością szybko się już nie powtórzy!

W tym roku z czytelnikami spotkają się:

  • Ałbena Grabowska – poczytna polska pisarka, autorka zekranizowanej sagi „Stulecie Winnych”. Spod jej pióra wyszło dotychczas kilka powieści m.in.: “Coraz mniej olśnień”, “Kości proroka”, “Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią”, seria “Alicja w krainie czasów”.
  • Marek Krajewski - autor kilkunastu powieści kryminalnych, w tym serii z Eberhardem Mockiem, którą współtworzą m.in. „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Głowa Minotaura”, „Mock. Ludzkie zoo”, „Mock. Pojedynek”.
  • Anna Czerwińska-Rydel - muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej (spotkanie dla klas V-VII)
  • Wioletta Piasecka - autorka bajek i baśni dla dzieci (spotkanie dla klas I-IV)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wstęp na spotkania autorskie dla dorosłych możliwy będzie za okazaniem BEZPŁATNYCH wejściówek, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej oraz w bibliotecznych filiach!

Warsztaty oraz spotkania dla dzieci i młodzieży przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Opiekunowie proszeni są o telefoniczne zgłaszanie klas (33 823 46 18).

Wszystkie imprezy w ramach „Wadowickiego Festiwalu Książki” odbędą się w głównym budynku Biblioteki Publicznej, przy ul. Legionów 1. Festiwal objęty honorowym patronatem Burmistrza Wadowic.

PROGRAM FESTIWALU:

13 czerwca (czwartek)

- 9:00 - 14:00 - edukacyjne warsztaty dla dzieci: papiernicze, drukarskie, kaligraficzne

- 10:00 – spotkanie autorskie dla młodzieży z ANNĄ CZERWIŃSKĄ-RYDEL (klasy V-VII)

 

14 czerwca (piątek)

10:00 - spotkanie autorskie dla dzieci z WIOLETTĄ PIASECKĄ (klasy I-IV)

18:00 - spotkanie autorskie z MARKIEM KRAJEWSKIM – obowiązują bezpłatne wejściówki

 

15 czerwca (sobota)

17:00 - spotkanie autorskie z AŁBENĄ GRABOWSKĄ - obowiązują bezpłatne wejściówki

 

Serdecznie zapraszamy!

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.