W Muzeum Miejskim będzie można po raz kolejny zmierzyć się z "Mrocznymi zagadkami Wadowic". Kryminaln
Drukuj
Mroczne zagadki Wadowic po raz kolejny

W Muzeum Miejskim będzie można po raz kolejny zmierzyć się z "Mrocznymi zagadkami Wadowic". Kryminalną historię z lat 30. XX wieku, w oparciu o którą powstała interaktywna gra, sfabularyzował SherLOCK Wadowice.

Muzeum Miejskie w Wadowicach i ScherLOCK Wadowice zapraszają miłośników zagadek kryminalnych i escape roomów do udziału w kolejnej fabularnej grze interaktywnej opartej o prawdziwe wydarzenia z lat 30. XX wieku. Gra odbędzie się w sobotę (25.05) w budynku muzeum (ulica Kościelna 4).

Andrzej Karelus, właściciel ScherLOCK'a i organizator licznych eventów, przygotował grę opartą na prawdziwych wydarzeniach z lat 30. XX w. W wadowickim sądzie miała wówczas miejsce dość nietypowa sprawa o morderstwo Marcjanny Cebulówny z Juszczyna – dowody sugerowały, że nie było to samobójstwo. Uczestnicy gry wcielą się w rolę detektywów i będą musieli zebrać w przestrzeni muzeum jak najwięcej informacji by wyjaśnić zagadkę. "Mroczne zagadki Wadowic" to nie tylko doskonała i wciągająca zabawa, ale także okazja poznania niecodziennej historii z przeszłości miasta.

W fabularnej grze interaktywnej może uczestniczyć grupa licząca do 4 osób w wieku 15+, a cena biletu dla grupy wynosi 150 złotych. Zainteresowani udziałem mogą zarejestrować się telefonicznie (733 640 152) lub poprzez wiadomość na Facebooku do SherLOCKa.

(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Pokaz filmów ekologicznych w wadowickim kinie

Kapliczki w miejscowości Wysoka odzyskały blask

Mikromusic w Wadowicach. WCK zaprasza na kolejny koncert

Poetycko i wesoło było na tym konkursie recytatorskim

Bo w bibliotece fajnie jest, czyli V edycja Nocy Bibliotek