Wadowickie Kino Centrum zaprasza na kolejny pokaz w sezonie operowo-baletowym.  Tym razem na dużym ekra
Carmen Suite & Petrushka na żywo prosto z teatru Bolszoi w Moskwie

Wadowickie Kino Centrum zaprasza na kolejny pokaz w sezonie operowo-baletowym.  Tym razem na dużym ekranie pojawi się balet „Carmen Suite & Petrushka”.

W niedzielę (19.05) o godzinie 17:00  rozpocznie się transmisja z teatru Bolszoi w Moskwie. Kino Centrum w Wadowicach zaprasza miłośników baletu, jak i osoby, które mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z tym rodzajem widowiska teatralnego.

Maja Plisiecka, genialna primabalerina Teatru Bolszoj we wspomnieniach pisała - „Zawsze pragnęłam zatańczyć Carmen”. Tancerka sama więc napisała libretto, niemal zmusiła męża, Rodiona Szczedrina, do stworzenia, na bazie muzyki Bizeta z opery pod tym samym tytułem, na nowo zinstrumentowanej suity. Na koniec znalazła idealnego choreografa – Kubańczyka Alberta Alonso, który akurat gościł w Moskwie ze swoim zespołem. Tak powstał niezwykle nowoczesny, erotyczny i wyrazisty spektakl, który do dziś stanowi klejnot w repertuarze moskiewskiej sceny. Wieczór dopełni nowa interpretacja choreograficzna baletu Igora Strawińskiego „Petrushka”, opowiadającego o smutkach i radościach małej kukiełki, Piotrusia (Petrushka) z rosyjskiego jarmarcznego teatrzyku. Balet zrealizuje Edward Clug, tancerz i choreograf urodzony w Rumunii, obecnie dyrektor baletu w Słoweńskim Teatrze Narodowym w Mariborze.

Tradycyjnie, o słodki poczęstunek zadba Galicjanka.


Bilety w cenie  20 złotych (ulgowy), 30 złotych (normalny)(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 zajc 2019-05-17 10:17
żebym ja tak noge mógł podnieść
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.