Andrychowski Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat po raz kolejny powalczył o niepełnosprawnych
Niepełnosprawni po raz kolejny będą mieć swoją strefę podczas dużego wadowickiego koncertu

Andrychowski Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat po raz kolejny powalczył o niepełnosprawnych i wspólnie z gminą Wadowice przygotował specjalną strefę na wadowickim rynku dla takich osób podczas obchodów 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Niepełnosprawni żyją wśród Nas, pamiętajmy o tym! Z takim apelem andrychowskie  Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat już od dwóch lat przypomina i jednocześnie zachęca wspólnie z władzami Wadowic do skorzystania już w sobotę (18.05) podczas obchodów 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (więcej TUTAJ i TUTAJ) ze strefy dla osób niepełnosprawnych, która znajdować się będzie w okolicy sceny głównej, po lewej stronie .

 

Strefa ta,  to nic innego jak specjalnie wydzielone miejsce ,którego samo usytuowanie oraz uwzględnienie miejsc siedzących i miejsc dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim ma być ułatwieniem.

Strefa posiada odrębny sektor dla osób z niepełnosprawnościami, mniejszą infrastrukturę (dostosowane do potrzeb), utwardzony teren w okolicy całego wydarzenia, dostępność wewnętrznych dróg komunikacyjnych oraz powszechnie dostępne informacje dla osób z niepełnosprawnościami.

Tworzenie takich stref to nic innego jak akt solidaryzmu z osobami dotkniętymi różnego rodzaju niepełnosprawnościami, to też forma integrowania społeczeństwa i pokazania jak ważne jest zauważyć potrzeby innych, a nie wykluczać.

Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii zwiększenia liczby osób z dysfunkcjami, korzystającymi z kultury, jednak widzimy zdecydowaną poprawę oraz pozytywne podejście ze strony organizatorów wydarzeń kulturalnych. Bardzo często wcale nie chodzi o finanse, ale o empatię, wrażliwość, doradztwo , w jaki sposób imprezę można dostosować do potrzeb tych osób. To dla mnie ogromna radość kiedy osoby niepełnosprawne na co dzień nie korzystające wcale lub w znikomym stopniu z życia kulturalnego, mogą być razem z nami – mówi Patrycja Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na Świat.

Podobna strefa będzie również podczas nadchodzących Dni Andrychowa.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.