Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawow
Drukuj
Uczniowie po raz kolejny zaprezentują swój talent

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach, który odbędzie się w środę (15.05) o godzinie 17:00.

W ramach ekspozycji swoje prace zaprezentuje 50 uczniów, w tym uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych. Wystawiane prace są różnorodne, zarówno pod względem tematyki, techniki wykonania czy formatu. Tematami nawiązują do pejzaży, portretów, animalistyki, scen rodzajowych czy fantastycznych.  

W zdecydowanej większości prace zostały wykonane w tradycyjnych technikach malarskich na papierze i płótnie, nie brakuje również rysunków, grafik, kolaży oraz fotografii.  Przeważają dzieła indywidualne, ale po raz pierwszy pojawią się też realizacje grupowe. Na wystawie oprócz prac powstałych w trakcie szkolnych zajęć artystycznych i plastycznych zaprezentowane zostaną również te, wykonane przez uczniów w czasie prywatnym.

Wernisaż uświetni występ wokalny uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Wystawa opracowana i zaaranżowana została przez nauczyciela Jerzego Kozaka, z którym Wadowicka Biblioteka Publiczna współpracuje od wielu lat.

Ekspozycja potrwa do 15 czerwca.


(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Wadowiccy Romowie zapraszają mieszkańców na kolejne spotkanie integracyjne

WCK zapowiada nowy sezon kulturalny. Ruszają zapisy na zajęcia stałe

Dożynki wojewódzkie tym razem w Ryczowie. Gwiazdą zespół Lombard

14 sierpnia akcja „Płomień Braterstwa – Полум'я Братерства”

Po raz piętnasty w Lanckoronie festiwal dla zakochanych!