Zespół Elektryczne Gitary będzie gwiazdą tegorocznych Dni Andrychowa. Leon Paduch, Jacek Wąsowski, A
Elektryczne Gitary wystapią na Dniach Andrychowa

Zespół Elektryczne Gitary będzie gwiazdą tegorocznych Dni Andrychowa. Leon Paduch, Jacek Wąsowski, Aleksander Korecki, Jakub Sienkiewicz, Piotr Łojek, Tomasz Grochowalski zagrają tutaj 30 czerwca.

Dobra wiadomość dla miłośników tej kapeli, chociaż informacja jest jeszcze nieoficjalna: gwiazdą tegorocznych Dni Andrychowa będzie zespół Elektryczne Gitary! Dni Andrychowa organizowane przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaplanowano w tym roku na 29 i 30 czerwca. Odbędzie się wtedy wiele imprez, koncertów i występów, ale kulminacyjnym wydarzeniem będzie właśnie koncert Elektrycznych Gitar. Kuba Sienkiewicz, Leon Paduch, Jacek Wąsowski, Aleksander Korecki,  Piotr Łojek oraz Tomasz Grochowalski wystąpią tutaj w niedzielę 30 czerwca o godzinie 20:00 najprawdopodobniej na Placu Mickiewicza.

W tym roku zespół obchodzi 30-lecie swego istnienia: powstał w 1989 roku, a za pierwszy publiczny koncert grupy uważa się występ w klubie „Hybrydy” w maju 1990 roku. Od początku wiodącą postacią w zespole jest Kuba Sienkiewicz, który gra na gitarze i śpiewa. Jest też autorem większości tekstów, choć Elektryczne Gitary wykonują też utwory z tekstami Jacka Kleyffa, Rafała Wojaczka czy Stanisława Staszewskiego, jak choćby słynna „Celina”. Kto nie zna takich przebojów Gitar, jak „Jestem z miasta”, „Dzieci”, „Wyszków tonie”, „Widmo krąży”, „Huśtawka”, „Przewróciło się niech leży”… albo ich występy w kinie, głównie Kuby Sienkiewicza. W „Chłopaki nie płaczą”, jednej z najlepszych polskich komedii zagrał siebie, ale nie jako frontmena zespołu, ale lekarza, bo z zawodu jest neurologiem.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.