Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński  zapraszają n
Wadowicki Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie o żołnierzach wyklętych

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński  zapraszają na spotkanie z dziennikarzem, historykiem, pisarzem i szefem publicystyki TVP Info.Tadeuszem Płużańskim z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W piątek (22.03) o godzinie 18:00 w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach  odbędzie się otwarte spotkanie z Tadeuszem Płużańskim - dziennikarzem, historykiem, szefem publicystyki TVP Info, autorem wielu książek o tematyce historycznej, m.in. "Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych".

Nasze spotkania to już taka wadowicka tradycja. W tym roku gościmy prezesa Fundacji "Łączka", która wspiera działania mające na celu odnalezienie miejsc pochówku Żołnierzy Niezłomnych na warszawskich Powązkach. Przywracanie pamięci o skazanych na zapomnienie przez komunistyczny reżim to cel jaki nam przyświeca. Chcemy, aby piątkowe spotkanie było okazją do podzielenia się osobistymi relacjami z okresu walki Żołnierzy Niezłomnych o wolną Polskę. Serdecznie Państwa zapraszam – mówi Filip Kaczyński, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Wadowicach i radny małopolskiego sejmiku.

Tadeusz M. Płużański - ur. 1971 r., dziennikarz, historyk i publicysta. Syn więźnia stalinowskiego, profesora Tadeusza Płużańskiego. Do 2012 roku redagował "Biuletyn Informacyjny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej". Publikował m.in. w "Uważam Rze", "W sieci", "Do Rzeczy", "Tygodniku Solidarność", "Gazecie Polskiej". Szef działu opinie w "Super Expressie". Jest m.in. autorem wydanej w 2011 roku książki Bestie, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Pod koniec 2013 roku został prezesem Fundacji "Łączka". Od lipca 2017 roku piastuje stanowisko szefa publicystyki w TVP Info. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.