Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Zobaczcie, kto wystą
Drukuj
Dni Kalwarii Zebrzydowskiej. Zobaczcie, co się będzie działo

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Zobaczcie, kto wystąpi dla mieszkańców z tej okazji.

Dni Kalwarii Zebrzydowskiej organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zapowiadają się przebojowo. Odbędą się one 15 i 16 czerwca na stadionie  MKS Kalwarianka. Głównymi gwiazdami tej edycji święta naszego miasta i gminy będą: Patrycja Markowska, Baciary, Krystyna Giżowska i Kabaret Zachodni.

W sobotę (15.06) przewidziane są występy Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalwarii Zebrzydowskiej, zespołu Kiwi z Zatora oraz pochodzącej z Zebrzydowic Natalii Opyrchał z zespołem. Kalwaryjskiej publiczności zaprezentuje się zielonogórski Kabaret Zachodni. Gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka Krystyna Giżowska, znana z przeboju „Złote obrączki”. Dzień zakończy się zabawą taneczną na kortach Kalwarianki.

Natomiast w niedzielę (16.06) wystąpią zespoły taneczne CKSiT i zespół ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Wadowic. Po młodych wykonawcach zagra krakowski kwartet Alergen. Gwiazdą wieczoru będzie znana piosenkarka Patrycja Markowska. Natomiast drugim gwoździem programu będzie góralski zespół Baciary. Dni Kalwarii tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

W programie nie zabraknie innych innych atrakcji, między innymi  pokazu karate, zespołów regionalnych, stoiska tematycznego, animacji dla dzieci, wesołego miasteczka czy stoiska gastronomiczne. Warto dodać, że w tym roku świętujemy dwudziestą rocznicę wpisania Kalwarii na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Portal WadowiceOnline.pl jest partonem medialnym wydarzenia.


 

AKTUALIZACJA (WTOREK, 11 CZERWCA  2019 18:55)

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Seanse kina plenerowego w Radoczy i Woźnikach udane. Wkrótce kolejne

''W poszukiwaniu Chopina'' rozpocznie nowy cykl w wadowickim kinie

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na plenerową wystawę

Papieskie muzeum zaprasza do akcji „Z Lolkiem do szkoły – GO!”

Trzy orkiestry połączyły siły w koncercie. Wszystko dla chorej Eweliny