Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Me
Wadowice miasto kobiet. Wykład dra Konrada Meusa

Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Meus opowie o wadowickich kobietach.

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku gromadzi ponad 250 seniorów, którzy od lat spotykają się między innymi po to, aby brać udział w comiesięcznych wykładach. Dr Konrad Meus, który już kilkakrotnie wygłaszał wykłady o historii Wadowic, za każdym razem gromadził na sali tłumy słuchaczy z WUTW. Temat grudniowego wykładu, ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości będzie dotyczył wadowickich kobiet na tle walki o wolność i swoje prawa.

Wykład odbędzie się w czwartek (13.12) o godzinie 17:00 w sali teatralno – kinowej. Wstęp na spotkanie jest darmowy i wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Dr Konrad Meus - historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, uczeń prof. Kazimierza Karolczaka. Tytuł doktora nauk w zakresie historii w oparciu o pracę poświęconą Wadowicom w latach 1772-1914 uzyskał w 2012 roku. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno - gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji. Zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX wieku oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.


(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.