W sobotę (10.11) w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się gala
Zakończenie projektu "Historia jest kobietą"

W sobotę (10.11) w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się gala podsumowująca projekt „Historia jest kobietą”, realizowany tego roku przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Gala odbyła się w sali widowiskowej CKSiT i zgromadziła uczestników i partnerów projektu, zrealizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Podczas gali publiczność zobaczyła prezentację podsumowującą działania projektowe, a uczestnicy konkursów plastycznego i literackiego otrzymali nagrody.

Po rozdaniu upominków można było oglądać wystawę prac konkursowych, czyli portrety słynnych Polek, fragmenty prac literackich opisujących jeden dzień z życia inspirującej Polki i fragmenty wywiadów z mieszkankami gminy. Uczestnicy gali otrzymali pamiątkowe plakietki z logiem projektu. Ostatnim punktem wieczoru był koncert Kapeli Hanki Wójciak, podczas którego sala wypełniła się po brzegi.

Projekt „Historia jest kobietą” zakładał realizację cyklu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych dla mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska dotyczących 100. rocznicy nadania kobietom w Polsce praw wyborczych. Zaplanowane wydarzenia to: konkurs plastyczny i literacki dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla młodzieży z zakresu historii mówionej, przeprowadzenie przez młodzież wywiadów z kobietami z gminy Kalwaria Zebrzydowska - opracowanie i udostępnienie zebranego materiału badawczego, organizacja otwartego spotkania z badaczką historii kobiet dla seniorów i dorosłych mieszkańców gminy, międzyszkolny turniej wiedzy na temat słynnych Polek, wystawa poprojektowa i koncert upamiętniający 100. rocznicę nadania kobietom w Polsce praw wyborczych.

Portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym wydarzenia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Prawo 2018-11-16 20:10
Ładne mi prawo jak ten jeden rodzynek musi na te pięć robić!!! :D :D :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.