Każdy może przekazać pamiątkę potomnym do kapsuły czasu, która w najbliższą niedzielę (11.11) d
Wadowicka kapsuła czasu na stulecie Niepodległej. Każdy można przynieść pamiątki!

Każdy może przekazać pamiątkę potomnym do kapsuły czasu, która w najbliższą niedzielę (11.11) dzięki inicjatywie Muzeum Miejskiego w Wadowicach zostanie zamknięta i zachowana dla przyszłych pokoleń.

Inicjatywę budowy kapsuły czasu podjęło Wadowickie Centrum Kultury zapraszając do współpracy instytucje mające wpływ na kształtowanie obrazu miasta w roku 100-lecia Niepodległości. W metalowym zasobniku zostanie zamknięta korespondencja do mieszkańców naszego miasta w roku 2118, przygotowana przez uczestników konkursu „Wadowiczanie listy piszą”, który w październiku zorganizowało Muzeum Miejskie.

W kapsule znajdzie się „sto zdjęć na 100-lecie Niepodległości”, wykonanych podczas tegorocznej Nocy Muzeów oraz albumy dokumentujące historię naszego miasta. Na apel WCK do zaangażowania się w ten wyjątkowy projekt odpowiedziały różne instytucje i stowarzyszenia. Informacja Turystyczna przekazała mapy i foldery promujące miasto i jego okolicę, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II – kalendarz i przewodnik po papieskiej ekspozycji, a wadowickie Koło Polskiego Związku Filatelistów serię okolicznościowych znaczków pocztowych. Nie zabrakło też przepisu na słodką wizytówkę miasta. Mieszkańcy Wadowic w roku 2118 otrzymają gotową recepturę na kremówkę, którą przekazała „Cukiernia „Wadowice”.

Kapsuła czasu jest wciąż otwarta. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą się podzielić z potomnymi czymś co dla nich ważne – zdjęciami, plakatami, listami, gadżetami. Przedmioty można przynosić w sobotę do Muzeum Miejskiego lub w niedzielę 11 listopada w godzinach od 10:00 do 13:00 – informuje nas Angelika Żmija z Wadowickiego Centrum Kultury.

Kapsuła zostanie uroczyście zamknięta na wadowickim rynku w niedzielę (11.11) o godzinie 13:30. Pojemnik z artefaktami współczesności zostanie tymczasowo zdeponowany w Muzeum Miejskim, a po remoncie budynku Wadowickiego Centrum Kultury znajdzie w nim swoje miejsce na następne 100 lat.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.