We wtorek (9.10) Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła jedna z najbardziej popularnych autorek li
Bibliotekę odwiedziła jedna z najbardziej popularnych autorek literatury dziecięcej

We wtorek (9.10) Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła jedna z najbardziej popularnych autorek literatury dziecięcej  - Barbara Gawryluk.  Nie zabrakło ciekawej rozmowy, autografów a także pamiątkowych zdjęć.

Oprócz pisarstwa Barbara Gawryluk zajmuje się dziennikarstwem oraz tłumaczeniami na język szwedzki. Od 1992 roku pracuje w radiu Kraków, w którym odpowiada za różne programy literackie oraz prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży. Napisała ponad 30 książek, które podbiły serca małych czytelników. Jej książka „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY, z kolei za  powieść „Zuzanka z pistacjowego domu” pisarka zdobyła literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Inne znane pozycje w dorobku pisarki: „Mali bohaterowie”, „Dziewczynka z fotografii” , „Baltic pies, który płynął na krze” , „Dwa domy” , „Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy”, „Teraz tu jest nasz dom” i wiele innych.

Podczas spotkania w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, które odbyło się we wtorek (9.10), autorka opowiadała o swoich najbardziej popularnych książkach oraz o niezwykłych przygodach, które stały się inspiracją do spisania niektórych historii. Przybliżyła słuchaczom fascynujące i pełne humoru perypetie wybranych bohaterów literackich oraz dzielnie odpowiadała na  pytania małych czytelników. Tradycyjnie nie zabrakło autografów oraz pamiątkowych zdjęć. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 dzieci.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury.

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.