Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski pojawią się wkrótce w Kalwarii Zebrzydow
Drukuj
Słynny „Kwartet dla czterech aktorów” wkrótce w Kalwarii Zebrzydowskiej

Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski pojawią się wkrótce w Kalwarii Zebrzydowskiej ze  słynnym spektaklem „Kwartet dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera.

Restauracja Verona z Lanckorony oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na sztukę znakomitego dramaturga, kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera  „Kwartet dla czterech aktorów”. Prezentuje on perypetie artystów muzyków poszukujących ideału sztuki i formy, która zadowoliłaby ich wszystkich. Okazuje się to jednak niemożliwe, bo nie potrafią się ze sobą porozumieć.

Sztuka opowiada o aktorach, o ich pracy, ale przede wszystkim o kondycji człowieka w chaosie dzisiejszego świata. Zawiera różne konwencje teatralne: aktorzy na scenie uprawiają akrobatykę, śpiewają, snują własne wynurzenia na różne tematy, a także wypowiadają dialogi o czysto muzycznej strukturze.

Utwór nie ma fabuły w tradycyjnym rozumienia tego słowa – fabułą jest to, co danego wieczoru zdarzy się między wykonawcami. To luźny zbiór scen: muzycznych, niemuzycznych, dialogowych, parateatralnych i wizualnych. Tylko gest, mimika i działania aktorów prowadzonych przez reżysera mogą utrzymać uwagę widza w napięciu, zmusić go, by śledził potok płynących słów, na kształt chaotycznej rozmowy, w której wątki i dygresje urastają do rangi samodzielnych tematów, a wypowiedzi dyskutantów nakładają się na siebie wzajemnie, tworząc niezrozumiały polifoniczny gwar.

Sztuka ta jest popisem teatralnej wirtuozerii, jest pewnego rodzaju partyturą. Utwory stanowią wykłady o muzyce z wplecionymi w nie zupełnie absurdalnymi treściami. Autor stosuje zabawy językowe, prześmiewając nowomodę gazetową i telewizyjną, wykorzystuje dowcipy z dnia codziennego.

Obsada: Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski,  Jan Peszek

Data: 5 listopada, godzina 19:00. Bilety w cenie 75 złotych dostępne w Restauracja Verona w Lanckoronie,  CKSiT (Stare Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria Zebrzydowska) oraz www.kupbilecik.pl.

 

(PC)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Historia Karola Wojtyły jako spektakl kukiełkowy. Papieskie muzeum zaprasza

Mali pacjenci szpitala wspólnie zrobili wielkie dzieło. Teraz będzie je można zobaczyć

Kreatywne wakacje z biblioteką! Zobaczcie co przygotowali!

W wakacje będzie co robić: WCK ogłosiło program zajęć na lato!

Tak bawiły się Wadowice na wiankach!