Piętnasta edycja Reagge Mostu. Przez dwa dni na scenie na wadowickiej "Wenecji" wystąpili Breff Live Ba
Piętnasty Reagge Most za nami

Piętnasta edycja Reagge Mostu. Przez dwa dni na scenie na wadowickiej "Wenecji" wystąpili Breff Live Band, Pokahontaz, Bakshish, Grubson, Dubrising, Gooral, East West Rockers i Łąki Łan. Bawiło się z nimi kilka tysięcy ludzi. Nie zabrakło atrakcji towarzyszących.

Za nami piętnasta edycja Reaggae Mostu. Rozpoczął się on w czwartek (23.08) na wadowickiej "Wenecji" plenerowym pokazem  filmu „Jesteś Bogiem”. Wcześniej odbył się pokaz Zumby a także I Wadowicka Bitwa Wodna!

W piątek (24.08) odbyły się warsztaty, można było też zjeść ciekawe potrawy w Food Truckach. O godzinie 19:00 na scenie pojawił się lokalny artysta Breff, który w towarzystwie muzyków towarzyszących (Krzysztof Odrobna na klawiszach, Daniel Nicieja na basie, Łukasz Kurek na perkusji oraz Mateusz Głuszak na gitarze) pod nazwą Breff Live Band zaprezentował kawałki ze swoich płyt, rozgrzewając schodzącą się publikę.

Po nim wystąpili Pokahontaz. Fokus i Rahim dali świetny show, wśród których nie zabrakło wyczekiwanych przez publiczność akcentów z kultowej Paktofonikowskiej Kinematografii a także kawałków z najnowszej płyty REset.

Po pochodzącej ze Śląska ekipie wystąpił Bakshish, powstały w 1982, jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Kto narzekał na zbyt małą ilość reaggae przy wcześniejszych występach w których przeważał jednak hip-hop, tutaj musiał zostać usatysfakcjonowany.

Nie da się ukryć, że prawdziwą petardę, na którą czekało kilka tysięcy osób pod sceną, zostawiono na deser. Grubson z ekipą nie dał szans widzom na nudę a swoją energią zaraził chyba wszystkich.

W sobotę (25.08) kolejny  dzień festiwalu rozpoczął się warsztatami. O godzinie 18:00 na scenie pojawił się Dubrising, który rozgrzał publiczność przed występem Goorala.

Gooralowe połączenie drum & bass, trip hop i dub, ragga oraz hip-hop przyciągnęło pod scenę ponad trzy tysiące ludzi. Nie zabrakło oczywiście wyczekiwanej przez publiczność "Karczmareczki".

Po Gooralu na scenie wystąpili East West Rockers. Tu przez ponad godzinę królowało praktycznie tylko reggae i jego odmiany.

Niekwestionowaną gwiazdą tego dnia festiwalowego był ostatni koncert, Łąki Łan. To co działo się pod sceną trudno opisać. Muzycy poprzebierani za owady zaprezentowali funkowo-punkową energetyczną mieszankę a do tego zaprezentowali doskonały kontakt z publicznością, czego doskonałym przykładem była m.in. fala z jednym z wokalistów, Paprodziadem.

Rolę konferansjera objął Mirosław „Maken” Dzięciołowski, fan muzyki, dziennikarz, DJ, od 30 lat związany z reggae i world music. Zorganizował on również spotkanie "Moja Jamajka".

Przypomnijmy, że wadowicki festiwal Reggae Most, mimo skromnego budżetu, od lat cieszy się sporą popularnością i renomą. Dorobił się znaczącej i wiernej publiczności i ma już swoją markę na muzycznej mapie Polski. W ciągu 13 lat na jego scenie mogliśmy zobaczyć praktycznie wszystkie czołowe zespoły z Polski. Grali u nas między innymi: Sidney Polak, Tumbao, Druga Strona Lustra, Habakuk, Jamal, Bakshish, Maleo Reggae Rockers, Izrael, Daab, Vavamuffin, Raggafaya, Roots Rockets, Konopians, Lion Vibrations, Bakshish, Duberman, ŜANĜO, Cała Góra Barwinków, Mesajah & Riddim Bandits, Bethel, Junior Stress, Beniamin, Jafia, Tabu, Bednarek, Big Up, Bob One & Bas Tajpan O.S.T.R., Naaman oraz Pablopavo i Ludziki. Gościły też zespoły z Austrii, Czech, Węgier, Senegalu.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Co z zaginioną? 2018-08-27 11:50
Co z tą zaginioną?
Cytować
0 #2 Andrzej 2018-08-27 21:44
I bardzo dobrze że za nami. Niech sobie organizatorzy urządzają to coś gdzie indziej. Opinie są pod poprzednim artykułem na temat imprezy. Z tego co widzę to bardzo wielu mieszkańcom przeszkadza wycie dochodzące z nad Skawy. Umilanie ludzką życia na siłę bo ktoś ma interes. Śmieszne
Cytować
0 #3 Jpdole 2018-08-28 07:14
Ten cały festiwal miał tyle z reggae wspólnego co ja z disco polo.
Cytować
-2 #4 beka smiechu 2018-08-28 10:50
Taka muzyka to chyba szczury straszyc ,masakra co ta młodzież dzis słucha
Cytować
-3 #5 ankietowany 2018-08-28 11:44
15 i oby ostatni. Wylewu można dostać od tego czegoś,bo muzyka tego nazwać nie można
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.