Grupa Teatralno-Happenerska Próg Junior zdobyła główną nagrodę na ósmym Festiwalu Teatrów Młodzi
Próg Junior zdobył Grand Prix w Krośnie

Grupa Teatralno-Happenerska Próg Junior zdobyła główną nagrodę na ósmym Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Inny", który odbył się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. To pierwszy tak znaczący sukces młodszej części Progu.

W niedzielę (05.06) podczas gali w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, wadowicka Grupa Teatralno-Happenerska Próg Junior odebrała główną nagrodę 8. Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Inny" za swój spektakl "Geneza powstania". To niezłe osiągnięcie, bo organizator festiwalu otrzymał w tym roku aż 32 zgłoszenia z całego kraju, a ostatecznie do przeglądu konkursowego zakwalifikowano 13 przedstawień.

Grupa Próg Junior to inicjatywa, która powstała w 2009 roku przy Wadowickim Centrum Kultury. Zespół, pod kierownictwem Bartosza Nowakowskiego, tworzą licealiści działający przy wsparciu studentów z "dużego" Progu. Obie grupy nie są jednak odrębnymi projektami: tworzą jeden zespół realizujący wspólną metodą, razem odbywają treningi, dyskusje, razem jeżdzą na wyjazdy projektowe i festiwalowe, oddzielnie jednak prowadzą pracę nbad spektaklami.

Spektakl "Geneza powstania" miała debiut 25 września ubiegłego roku. Pierwszy spektakt grupy Próg Junior przedstawia koncepcję młodych ludzi na temat powstania świata. Opowieści ilustrowane są plastycznymi animacjami teatru cieni i muzyką graną na żywo.

(MG)
(zdjęcie: Wacek Turek/Regionalne Centrum Kultur Pogranicza)Strona grupy teatralno – happenerskiej Próg: www.grupa-prog.pl
Profil Facebook grupy teatralno-happenerskiej Próg


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 basia 2011-06-06 13:01
progowcy są super, to świetna wiadomość. tak trzymać i nie popuszczać! :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.