W sobotę (20.02) odbyła się I. edycja „Wieczoru EUROBIZNES”. Turniej ten został zorganizowany prz
To był magiczny weekend  z kultową planszówką

W sobotę (20.02) odbyła się I. edycja „Wieczoru EUROBIZNES”. Turniej ten został zorganizowany przez Wolontariat działający pod patronatem Wadowickiego Centrum Kultury. Ta młoda drużyna zrzeszająca ponad 30 osób, od kilku lat stara się tchnąć ducha w wadowicką kulturę.

„Wieczór EUROBIZNES” okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwsze tego typu wydarzenie przypadło do gustu wielu mieszkańcom Wadowic, a także i okolic. Uczestnicy przybyli w licznym gronie, by wraz z Wadowickim Centrum Kultury przenieść się w lata 90 i wspólnie zagrać w tę kultową grę!

Jakiś czas temu robiliśmy małe badanie czy w ogóle ten pomysł może wypalić. Po nim spodziewaliśmy się ok. 30 uczestników i postanowiliśmy zaryzykować. Jeszcze zanim minął dzień końca zapisów już wiedzieliśmy, że musimy dostawić dodatkowe stoły oraz przemodelować rozgrywkę. Łącznie byliśmy w stanie ugościć 48 uczestników i tyle też przybyło – nie było ani jednego, wolnego miejsca! – cieszą się wolontariusze z WCK.

Przy starannie wyselekcjonowanych hitach lat 90’ uczestnicy mogli delektować się pysznym kakao, oranżadą oraz posmakować paluszków i popcornu. Barwna scenografia tworzyła niezwykły klimat, a staranie wystylizowani wolontariusze w rolach bankierów bacznie czuwali nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem rozgrywek. Sukces imprezy pozwala sądzić, że wkrótce czekają nas podobne wydarzenia.

Przypomnijmy, że Wolontariat WCK działa w Wadowickim Centrum Kultury od października 2012 roku. Do tej pory grupa współorganizowała m. in. cykle koncertów Wadrock i Wadrock 2.0, wydarzenie Folk-Rockin’ czy Noce Horrorów w Kinie Centrum. Wolontariusze stale wspierają także inne wydarzenia organizowane przez WCK. Instruktorem Wolontariatu jest Michał Brańka: animator kultury, aktor, pedagog współpracujący m. in. ze Stowarzyszeniem „Grupa PRÓG” oraz Instytutem Pedagogiki UJ.

(MM)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Monik 2016-02-23 16:20
Oby więcej takich wieczorków... bawiłam się jak małe dziecko, jak za dawnych lat! czekam na kolejne pomysły!!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.