W weekend 440 zuchów i harcerzy z gromad i drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej wzięło udział w  XVIII Fe
Piosenka jest dobra na na wszystko

W weekend 440 zuchów i harcerzy z gromad i drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej wzięło udział w  XVIII Festiwal Kultury Harcerskiej, który odbywał się w Wadowickim Centrum Kultury i Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach.

"Piosenka jest dobra na wszystko" -  pod tym hasłem-cytatem z Kabaretu Starszych Panów w miniony weekend  odbył się XVIII Festiwal Kultury Harcerskiej. W wydarzeniu udział wzięło 440 zuchów i harcerzy z gromad i drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej. Uczestnicy gościli w Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach oraz w Wadowickim Centrum Kultury.

W sobotę (20.02) na deskach dużej sceny WCK, podczas dwóch tur przesłuchań, wystąpiło dwadzieścia siedem drużyn, a każda zaśpiewała dwie piosenki  - jedną harcerską, a drugą, zgodnie z hasłem przewodnim, kabaretową. W tym samym czasie odbywały się artystyczne zajęcia warsztatowe: teatralne, taneczne, wokalne, plastyczne, muzyczne.

Popisy wokalne uczestników oceniało jury, które wyłoniło zwycięzców w trzech grupach wiekowych:

zuchy:
I miejsce - 15 Gromada Zuchowa "Wodni Przyjaciele" z Woźnik,
II miejsce - Próbna GZ "Przyjaciele Paddingtona" z Wysokiej,
III miejsce - 3GZ "Ekoludki" ze Stanisławia Dolnego;

harcerze:
I miejsce - 18 DH "Bajkonators" z Wysokiej,
II miejsce - PDH "Fatamorgana" z Zatora,
III miejsce - 14DH "Krople Rosy" z Woźnik

harcerze starsi:
I miejsce - 1 WPDH "Wagabunda" z Przeciszowa,
II miejsce - 5 DSTH "Antidotum" z Frydrychowic,
III miejsce - 2 DSTH "Pajątaki" z Wadowic

Najlepszy afisz, którego wykonanie było jednym z  zdań przedfestiwalowych, przygotowała PDSTH "Ewenement" z  Budzowa. Wieczorem odbyła się gala laureatów, a całość festiwalu uświetnił koncert zespołu "Hatbreakers". Sztab organizacyjny imprezy stanowili harcerze z 1 Szczepu Harcerskiego "Kraina Łagodności" ze Stanisławia Dolnego.

 

 

(phm. Dorota Sarapata)
(zdjęcia: Robert Kadela)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.