Gośćmi kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będą Agata Włodarczyk i Przemek Buc
Klub Podróżnika. Himalaje z psem

Gośćmi kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będą Agata Włodarczyk i Przemek Bucharowski, para, która z psem - wilkiem wilczakiem czechosłowackim  wybrała się w dwumiesięczną podróż po Himalajach.

Agata Włodarczyk i Przemek Bucharowski to zwykła para, która w kwietniu 2013 roku ruszyła w niezwykłą podróż kierując się motto: ”Marzenia zawsze się spełniają, trzeba tylko dużo marzyć.” Zawsze chcieli mieć psa, zawsze też chcieli podróżować. Nigdy nie sądzili, że podróżowanie z psem może być tak trudne. Pewnego dnia spakowali plecaki, wzięli ze sobą Diunę – wilczaka czechosłowackiego, zamknęli za sobą drzwi i wyruszyli do Indii.

Tam kupili namiot oraz zapas psiej karmy i wyruszyli w Himalaje, na trwający prawie 2 miesiące spacer. Ich cel, to przejście Himalajów Garhwalu ze wschodu na zachód, o własnych siłach, niskim kosztem, bez wsparcia z zewnątrz i co najważniejsze – w towarzystwie Diuny.

Udaje się, w trakcie 55-dniowej wędrówki przemierzają ponad 500 km, odwiedzają 12 himalajskich dolin, są na wysokości ponad 4300 m n.p.m., w pionie pokonują ponad 63 km. Nie było łatwo – codziennie towarzyszyły im krew, pot i łzy, deszcz, śnieg i grad, ryż i soczewica, a dzięki Diunie nie narzekali też na brak emocji...

Właśnie Agata i Przemek będą kolejnymi gośćmi Klubu Podróżnika "Bez Paszportu", które odbędzie się w czwartek (18.02) o godzinie 18:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny!

(AS)
(zdjęcie: archiwa Agaty Włodarczyk i Przemek Bucharowskiego)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.