Kto powiedział, że na grzyby trzeba iść na wyprawę do lasu? Pieczarki, kozaki czy prawdziwki można
Drukuj
Są grzyby! Na... osiedlach

Kto powiedział, że na grzyby trzeba iść na wyprawę do lasu? Pieczarki, kozaki czy prawdziwki można znaleźć... na osiedlowych zieleńcach. Na zupę czy marynowanie będzie ich trochę za mało, ale pyszną jajecznicę można zrobić...

Panujące we wakacje upały cieszyły młodzież i urlopowiczów, jednak jest pewna grupa, która z wysokich temperatur i sporadycznych opadów nie była zadowolona. To hobbyści-grzybiarze, którzy mieli powody do niezadowolenia: w lasach było sucho a  szybkie i intensywne letnie burze nie były w stanie wystarczająco zmoczyć leśnej ściółki i o grzybobraniach  można było zapomnieć.

W ostatnich dniach pogorszyła się trochę pogoda, pada deszcz i w lasach pojawiły się w końcu grzyby. W wadowickich lasach i okolicach można znaleźć borowika szlachetnego, borowika czerwonego, borowika ceglastoporego czy różne odmiany maślaków. Ulubione miejsca grzybiarzy to okolice Jaroszowickiej Góry, Choczni czy Jaszczurowej, gdzie można spotkać najwięcej zbieraczy.

Jak się okazuje, aby upolować ciekawe okazy, nie trzeba wcale iść na wyprawę do lasu. Nasz czytelnik od kilku dni znajduje grzyby na...  zieleńcu osiedla Pod Skarpą, tuż obok bloku nr 24. Są to pospolite pieczarki, ale też i kozaki oraz prawdziwki.

Może na suszenie, zamarynowanie czy zupę to za mało, ale pyszną jajecznicę można zrobić...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Zarządca Jeziora Mucharskiego robi kolejny ukłon w stronę wędkarzy

Święto miłośników kolei już w ten weekend. Zobaczcie program tegorocznej Parowozjady!

Pociąg retro znowu zrobił furorę na stacjach w Kalwarii i Wadowicach

Zarządca Jeziora Mucharskiego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy

Senioralia połączyły na lanckorońskim rynku różne pokolenia