Kto powiedział, że na grzyby trzeba iść na wyprawę do lasu? Pieczarki, kozaki czy prawdziwki można
Są grzyby! Na... osiedlach

Kto powiedział, że na grzyby trzeba iść na wyprawę do lasu? Pieczarki, kozaki czy prawdziwki można znaleźć... na osiedlowych zieleńcach. Na zupę czy marynowanie będzie ich trochę za mało, ale pyszną jajecznicę można zrobić...

Panujące we wakacje upały cieszyły młodzież i urlopowiczów, jednak jest pewna grupa, która z wysokich temperatur i sporadycznych opadów nie była zadowolona. To hobbyści-grzybiarze, którzy mieli powody do niezadowolenia: w lasach było sucho a  szybkie i intensywne letnie burze nie były w stanie wystarczająco zmoczyć leśnej ściółki i o grzybobraniach  można było zapomnieć.

W ostatnich dniach pogorszyła się trochę pogoda, pada deszcz i w lasach pojawiły się w końcu grzyby. W wadowickich lasach i okolicach można znaleźć borowika szlachetnego, borowika czerwonego, borowika ceglastoporego czy różne odmiany maślaków. Ulubione miejsca grzybiarzy to okolice Jaroszowickiej Góry, Choczni czy Jaszczurowej, gdzie można spotkać najwięcej zbieraczy.

Jak się okazuje, aby upolować ciekawe okazy, nie trzeba wcale iść na wyprawę do lasu. Nasz czytelnik od kilku dni znajduje grzyby na...  zieleńcu osiedla Pod Skarpą, tuż obok bloku nr 24. Są to pospolite pieczarki, ale też i kozaki oraz prawdziwki.

Może na suszenie, zamarynowanie czy zupę to za mało, ale pyszną jajecznicę można zrobić...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Ceglaś 2015-09-25 14:37
W lasach naszego regionu niestety grzybów jak na lekarstwo, no ale niby ma padać całą noc to może cokolwiek się ruszy.
Cytować
0 #2 Katrin 2015-10-09 11:11
Hmmm... na osiedlach to pod tymi drzewami pieski się załatwiają, więc raczej nie polecam próbować tych grzybków :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.