Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną akcję krwiodawstwa .Krew będzie moż
Ochotnicy z Izdebnika zapraszają na swoją cykliczną akcję

Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną akcję krwiodawstwa .Krew będzie można oddawać przez kilka godzin w Domu Strażaka w Izdebniku.

Już w niedzielę (27.09) w godzinach od 10:00 do 14:00 w Domu Strażaka w Izdebniku odbędzie się już czwarta w tym roku akcja krwiodawstwa, którą zorganizują izdebniccy strażacy, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa i PCK Oddział Małopolska. Krwiodawstwo już na stałe wpisało się w terminarz strażackich akcji z Izdebnika.

OSP Izdebnik przewidziało w tym roku aż pięć akcji. Organizatorzy starają się tak ułożyć terminarz, by stały bywalec akcji mógł w każdej (mężczyźni co 2 miesiące mogą oddać krew) lub na co drugiej akcji uczestniczyć.

W Polsce w bankach, zapasy krwi są nadal na niskim poziomie. Latem, przez wakacje znacznie spada liczba honorowych krwiodawców. Studenci i uczniowie mają wakacje, inni krwiodawcy wyjeżdżają na wczasy, do punktów poboru krwi przychodzi co raz to mniej osób. A zabiegów, i wypadków wcale latem nie jest mniej.

Po ostatnim apelu, w lipcu na naszą akcję przyszła rekordowa ilość – 49 osób!. Jednak nie wszyscy w tym dniu mogli oddać krew, z różnych zdrowotnych powodów. Od początku roku z Izdebnika do Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojechało ponad już 33 litry krwi ( suma z 3 akcji). Jak będzie w tą niedzielę ? Zobaczymy. Gorąco zachęcamy do włączenia się w niesieniu pomocy potrzebującym - zachęcają strażacy z OSP Izdebnik.

Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku od 2008 roku uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Ognisty ratownik-gorąca krew” przeznaczonego zarówno dla straży ochotniczej, jak i państwowej. Konkurs organizowany jest na terenie całej Polski od 2005 roku przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża. OSP Izdebnik jako jedyna jednostka z naszego powiatu przystąpiła do konkursu.

W ubiegłym roku z Izdebnika do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojechało prawie 60 litrów krwi!


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.