W miniony weekend  kilkudziesięciu harcerzy wzięło udział w XI Harcerskim Rajdzie Rowerowym. Uczestn
Harcerze na rowerze

W miniony weekend  kilkudziesięciu harcerzy wzięło udział w XI Harcerskim Rajdzie Rowerowym. Uczestników nie zraziła poranna mżawka i zachmurzone niebo, ani mocne opady deszczu.

W weekend odbył się kolejny, już XI Harcerski Rajd Rowerowy. Wygląda na to, że coroczne wyjazdy harcerzy na szlak rowerowy stał się już tradycją. Uczestników nie zraziła poranna mżawka i zachmurzone niebo, ani mocne opady deszczu. Wygrał harcerski hart ducha i skład 44 rajdowiczów zameldował się na starcie na ulicy Teatralnej 2 w Wadowicach.

Przed rozpoczęciem każdy otrzymał koszulkę rajdową i odblask. Była też chwila na sprawdzenie sprzętu i ekwipunku. Dla lepszej widoczności na trasie każdy harcerz ubrał kamizelkę odblaskową. Uczestnicy zmierzyli się z ponad czterdziestokilometrową trasą, gdzie nie brakowało utrudnień!

Po drodze czekały nie tylko piękne widoki, ale także liczne wzniesienia. Trasa rajdu biegła z Wadowic przez Zawadkę, Łysą Górę, Ponikiew, Koziniec, Mucharz, Zagórze, Dąbrówkę, Łękawicę i Kleczę do Wadowic. W Mucharzu przy harcerskiej bazie odbył się dłuższy postój, podczas którego uczestnicy nie tylko mogli się posilić, ale również wygrać rowerowe nagrody.

Rajd przeszedł do historii i na pewno zmotywował niejednego do spędzania wolnego na „dwóch kółkach”. Organizatorem rajdu była Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez gminę Wadowice.

(Monika Glanowska, Sonia Knapczyk)
(zdjęcia: Marcin Homel)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.