Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku zaprasza już po raz piąty w tym roku akcję krwiodawstwa. Krew p
Znów poleje się krew

Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku zaprasza już po raz piąty w tym roku akcję krwiodawstwa. Krew potrzebującym może oddać każdy, wystarczy być zdrowym i wziąć ze sobą dokument tożsamości.

OSP Izdebnik z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) z Krakowa nieprzerwanie od 5 lat organizują akcję krwiodawstwa. W niedzielę (24.11) już po raz piąty w tym roku strażacy zapraszają wszystkich do oddania krwi. Wystarczy być zdrowym i wziąść ze sobą dokument tożsamości. Akcja odbędzie się w Domu Strażaka w Izdebniku, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do akcji krwiodawstwa. Krew jest darem życia, której niestety ciągle brak w szpitalach i bankach krwi. Pomóżmy wspólnie zniwelować te braki. Od początku roku z Izdebnika do RCKiK do Krakowa pojechało ponad 50 litrów krwi. Cieszymy się z tego wyniku i zapraszamy do nas już w niedzielę starych i nowych krwiodawców – mówią nam druhowie z OSP Izdebnik

Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku od 2008 roku uczestniczy w ogólnopolskim konkursie "Ognisty ratownik-gorąca krew" przeznaczonego zarówno dla straży ochotniczej, jak i państwowej. Konkurs organizowany jest na terenie całej Polski od 2005 roku przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża. Izdebnicka jednostka jako jedyna z powiatu wadowickiego przystąpiła do tego konkursu. W 2008 roku OSP w Izdebniku otrzymała I miejsce w Województwie Małopolskim za aktywność, a III miejsce za ilość oddanej krwi. W 2009 r. i 2010 r. OSP została wyróżniona. Za aktywność w 2011 rok jednostka zajęła 6 miejsce w Województwie Małopolskim. Na podsumowaniu 2012 roku OSP otrzymała II miejsce za aktywność i ilość oddanej krwi w Małopolsce.

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Misiek 2013-11-21 13:04
Po tytule sądząc myślałem ze nowy numer Wiadomości Powiatowych wychodzi:D
Cytować
-1 #2 Marinex 2013-11-21 17:04
CO ZA DURNY TYTUŁ I TO JUŻ PO RAZ DRUGI,TAKI NAGŁÓWEK TO PRZYPOMINA:Krwa wą Jatkę,poderżnie cie gardeł w zbrodniach "czerwonych kmerów"

A nie da się napisać normalnie ???

"DAWCY KRWI "
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.