W weekend odbędzie się Rajd Monte Lanckorona 2024, turystyczny rajd samochodów klasycznych i zabytkowy
Monte Lanckorona. Zabytkowe auta przejadą drogami powiatu

W weekend odbędzie się Rajd Monte Lanckorona 2024, turystyczny rajd samochodów klasycznych i zabytkowych. Pojazdy przejadą naszymi drogami z metą w Lanckoronie.

W weekend  Grupa Automobile Beskidy organizuje Rajd Monte Lanckorona 2024 – VIII Turystyczny Rajd Samochodów Klasycznych–Zabytkowych. Impreza odbędzie się w trzech wariantach: jednodniowym, dwudniowym i dwuipółdniowym.

Najdłuższa z tras będzie liczyć 170 kilometrów, krótsze - 120 kilometrów. Całość dla dwuipółdniowego wariantu to około 340 kilometrów. W niedzielę (26.05) Lanckorona i jej urokliwy rynek będą areną mety dla wszystkich wariantów tegorocznego rajdu.

W ramach niedzielnego wariantu odbędą się cztery próby sprawnościowe na czas (nieobowiązkowe), dwa odcinki/testy jazdy na regularność, przygotowane będą punkty kontroli przejazdu, możliwość zwiedzania muzeum.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny Rajd Monte Lanckorona przyczyni się do integracji środowiska zajmującego się klasycznymi - zabytkowymi samochodami oraz będzie promocją szeroko pojętego motorsportu, a także ukaże walory turystyczne Beskidów – zachęcają organizatorzy.

Będzie więc możliwość zobaczenia ciekawych pojazdów, zrobienia zdjęć czy wymiany doświadczeń z użytkownikami tych pojazdów.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.