Na wadowickim rynku rozpoczęła się budowa lodowiska. Kiedy otwarcie?
Na wadowickim rynku ruszyła budowa lodowiska. Kiedy otwarcie?

Na wadowickim rynku rozpoczęła się budowa lodowiska. Kiedy otwarcie?

Idzie zima a miłośników łyżew w naszym regionie nie brakuje. Miłośnicy tej formy wypoczynku za dużego wyboru nie mają. W powiece wadowickim od kilku lat w sezonie zimowym działa jedynie "Biały Orlik" w Kalwarii Zebrzydowskiej, lodowisko w Ośrodku "Czarny Groń" w Rzykach koło Andrychowa zaś w ubiegłym sezonie uruchomiono taką atrakcję także w Spytkowicach.

Idąc za ciosem i zapotrzebowaniem władze Wadowic postanowiły, że w tym sezonie zimowym taka atrakcja zostanie uruchomiona w papieskim mieście. Ostatni raz taka okazja była cztery zimy temu. Niedawno burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę z wykonawcą,  firmą sportive.pl Witolda Kolasy, która prowadzi m.in. lubiane Galicjanki, umowę na uruchomienie takiej atrakcji.

We wtorek (28.11) rozpoczęła się budowa lodowiska na placu Jana Pawła II, czyli centralnym placu miasta. Lodowisko będzie funkcjonować od 6 grudnia do końca lutego, otwarte będzie od poniedziałku do niedzieli i w święta w godzinach od 8:00 do 22:00. Ceny? Wejście do strefy lodowiska będzie kosztować 15 złotych za bilet normalny i 10 złotych za ulgowy uczniów i studentów do 26 roku życia, emerytów, rencistów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Wadowickiej Karty Seniora. Będą też darmowe poniedziałki (do 15:00 za wyjątkiem świąt) dla wszystkich mieszkańców oraz darmowy WF dla wszystkich uczniów szkół średnich i podstawowych z gminy Wadowice.

Wymiary tafli to 18 na 25 metrów na specjalnym podeście nieingerującym w podłoże. Obok będzie też strefa gastronomiczna, wypożyczalnia łyżew, kasków, chodzików do nauki jazdy, suszarki oraz ostrzałki. Dodatkowe atrakcje jakie zaplanowano to  darmowe lekcje na łyżwach, animacje świąteczne, jarmark świąteczny, karnawał z przebraniami i muzyką, imprezy, Sportowe Wadowice z meczami hokeja, a może nawet sylwester na lodzie!

Oby tylko aura dopisała, bo uruchomienie i działanie lodowiska uzależnione jest od niskich temperatur. Z tym podczas naszych ostatnich zim bywa niestety różnie...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.