Blisko 20 pań wzięło udział w kursie samoobrony dla kobiet, który został zorganizowany na terenie W
Kursy samoobrony cieszą się sporym zainteresowaniem pań

Blisko 20 pań wzięło udział w kursie samoobrony dla kobiet, który został zorganizowany na terenie Wadowic. W ramach zajęć policjanci z wadowickiej komendy przeprowadzili krótką prelekcję.

W Wadowicach rozpoczął się pierwszy z czterech, darmowych kursów samoobrony dla kobiet, którego organizatorem jest Urząd Miasta Wadowice oraz Rafał Czapla – instruktor karate, szkoleniowiec systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) i prezes Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE i Shiro Sagi Dojo Wadowice. Zajęcia odbywają się w SP nr 4  w Wadowicach, trwają 1,5 godziny i są przeznaczone dla kobiet z terenu gminy Wadowice.

Jak się okazuje, cieszy się one sporym zainteresowaniem wśród pań. Niedawno podczas pierwszego spotkania, policjanci z Wydziału Prewencji wadowickiej komendy opowiedzieli o prawnych aspektach zastosowania środków obrony koniecznej. Wytłumaczyli co to jest obrona konieczna, w jakich sytuacjach można ją zastosować, kiedy może nastąpić przekroczenie obrony koniecznej, a także omówili zasady alarmowania w sytuacji zagrożenia.

Kolejne zajęcia już wkrótce.
 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.